Γκολ με το…τσουβάλι στη Ριζούπολη, η Ηλιούπολη πέτυχε καρέ κόντρα στον Απόλλωνα!

Παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες και με τις άμυνες να έχουν πάει…περίπατο, ήταν το σημερινό (7/5) στη Ριζούπολη.

Η Ηλιούπολη επικράτησε με το εμφατικό 4-2 του Απόλλωνα Σμύρνης, πιάνοντας στην 5η θέση την Καλαμάτα με 37 βαθμούς. Την ίδια ώρα, οι «κυανόλευκοι», που έχασαν το…τρένο της ανόδου, έμειναν τρίτοι με 45.

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, είχε δοκάρι με τον Καρίμ στο 3ο λεπτό και τελικά άνοιξε το σκορ με φάουλ του Μουστακόπουλου λίγο πριν τη συμπλήρωση 10 λεπτών. Μάλιστα, στο 16′ ο Κουάδρα έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους. Παρόλα αυτά, η αντίδραση της Ηλιούπολης ήταν άμεση και στο 17’ μείωσε με τον Βάρκα, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 57’ με πέναλτι έφερε το σκορ στα ίσα.

Το συγκρότημα του Νίκου Παντέλη συνέχισε με το πόδι στο… γκάζι, με τον Άντο στο 66ο λεπτό να φέρνει… τούμπα το ματς. Ο Κρέτσι ήταν αυτός που στο 84′ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-2.

Απόλλων Σμύρνης (Αλέκος Βοσνιάδης): Σόρτσαν, Κοροβέσης, Τσελεπίδης, Ντομίνγκες, Λούι, Μουστακόπουλος, Χαλίμι, Περέιρα, Κουάδρα, Καρίμ, Μωραΐτης

Ηλιούπολη (Νίκος Παντέλης): Πολίτης, Βάρκας, Τσαφταρίδης (46′ Μπαξεβάνος), Ανδρέου, Βοσνακίδης, Γκοτσούλιας, Κρέτσι, Τριανταφυλλάκος (46′ Κωστόπουλος), Βασιλείου, Μπαστακός, Άντο