Serie A : Δεν χαρίστηκε στη Σπέτσια η Τορίνο, “χλωμιάζει” η παραμονή για την ομάδα του Νικολάου

Η Σπέτσια ήθελε μόνο τη νίκη στο ματς με την Τορίνο. Όχι μόνο δεν την πήρε αλλά “έφαγε” και τέσσερα στο…κεφάλι!

Η ομάδα του Δημήτρη Νικολάου έχασε τα…αυγά και τα πασχάλια στο σημερινό ματς, κόντρα σε μια αδιάφορη βαθμολογικά ομάδα, η οποία όμως είχε αυτό που έλειπε από τη Σπέτσια. Το γκολ.

Σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του ματς έπαιξε το αυτογκόλ του Βισνιέφσκι στο 24ο λεπτό, που έβαλε τη “γκρανάτα” μπροστά στο σκορ, αναγκάζοντας τους γηπεδούχους να “τρέχουν” πίσω από το σκορ.

Το 0-2 από τον Ρίτσι στο 72′ έβαλε…ταφόπλακα στις ελπίδες της Σπέτσια και τέσσερα λεπτά μετά, ο Ίλιτς πέτυχε το τρίτο γκολ των φιλοξενούμενων.

Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Καραμό, με τη Σπέτσια να περιμένει πλέον την ήττα της Βερόνα από την Έμπολι (28/5, 13.30) ώστε να έχει το πάνω χέρι στην υπόθεση παραμονή.

Στο άλλο ματς, η Σαλερνιτάνα νίκησε 3-2 την Ουντινέζε, σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς. Το γκολ που έκρινε τον νικητή πέτυχε ο Εκόνγκ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.