Με “τεσσάρα” ολοκλήρωσαν τη σεζόν τα Χανιά (photos)

Με έξι γκολ αποζημιώθηκε ο φίλαθλος κόσμος που βρέθηκε την Κυριακή το απόγευμα στο γήπεδο Περιβολίων με τα Χανιά να επικρατούν με σκορ 4-2 του Ολυμπιακού Β.

Οι δύο ομάδες, στο αποχαιρετιστήριο φετινό τους παιχνίδι στη Super League 2 αποζημίωσαν και με το παραπάνω τον κόσμο, σημειώνοντας πολλά γκολ ενώ χάθηκαν επίσης πολλές ευκαιρίες.

Τα Χανιά είχαν ένα εξαιρετικό α’ ημίχρονο, διάστημα στο οποίο άνοιξαν το σκορ με… ποιον άλλον, τον Γιώργο Μάναλη στο 21’. Ωστόσο, το β’ ημίχρονο ήταν πραγματικά όλα τα λεφτά, αφού σημειώθηκαν άλλα πέντε γκολ, τα τέσσερα από τα οποία μετά το 64’!

Η ισοφάριση (1-1) για τον Ολυμπιακό Β ήρθε πάντως με την έναρξη του β’ ημιχρόνου χάρη στο γκολ του Σουρλή με κοντινό πλασέ, για ν’ ακολουθήσουν μέσα σε 5 λεπτά άλλα δύο τέρματα για τα Χανιά, το πρώτο με βολίδα του Μανουσάκη στο 64’ και το δεύτερο (3-1) επίσης με σουτ από τον Μπουτσάκη στο 69’ έχοντας περάσει λίγο πριν στο παιχνίδι σαν αλλαγή.

Εκεί που φαινόταν ότι το παιχνίδι θα έληγε με σκορ 3-1 ένα… τσαφ του Μαρτσάκη έφερε στο 88’ το 3-2 για τον Ολυμπιακό Β. Η ομάδα του Αρι’ελ Ιμπαγάσα αναθάρρησε, ελπίζοντας σε ισοφάριση, ωστόσο στο 90’ ο Ρότσα με αριστουργηματική απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Το παιχνίδι διεξήχθη σε ένα πολύ καλό κλίμα με την παρουσία φιλάθλων και των δύο ομάδων, καθώς το γήπεδο Περιβολίων βρέθηκαν και περίπου 100 οργανωμένοι φίλαθλοι του Ολυμπιακού.

το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στο athlitiko.gr

ΠΑΕ Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Ιμεραλιλάι (77’ λ.τρ. Μαρτσάκης), Ρότσα, Μπάτζιος, Σέχου, Τσέλιος, Λεμονής, Μπουρσέλης (64’ Μπουτσάκης), Κόλα (84’ Ζέκχοφ), Μανουσάκης, Μάναλης (77’ Ιατρούδης)

Ολυμπιακός Β (Αριέλ Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Καλογερόπουλος, Κουτσίδης, Κεραμιδάς, Νίκολιτς, Ιμπαγάσα (46’ Τσέλιος), Κωστή, Σαπουντζής (71’ Χαραλαμπόγλου), Σουρλής (84’ Σταυρόπουλος, Καράκουτης (71’ Μαρίνος), Πινακάς (46’ Παπακανέλλος)