Κύπελλο Ελλάδος

Κύπελλο Ελλάδας : Βαριά “καμπάνα” για τον Αετό Λουτρών

Η ΕΠΟ ανακοίνωσε την ποινή του Αετού Λουτρών, που δεν “κατέβηκε” να αγωνιστεί στο ματς της 1ης φάσης κόντρα στην ΑΕ Μυκόνου.

Αναλυτικά :

Επιβάλλει στο σωματείο με την επωνυμία «Αετός Λουτρών ΓΠΣ» τις κάτωθι πειθαρχικές κυρώσεις:

α) Κατακύρωση του αγώνα που είχε οριστεί για τις 28.08.2023 στο γήπεδο Μακρακώμης Φθιώτιδας, μεταξύ των ομάδων «ΑΕ Μυκόνου» και «Αετός Λουτρών ΓΠΣ» στο πλαίσιο της 1ης Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος, υπέρ της γηπεδούχου ομάδας «ΑΕ Μυκόνου», με τέρματα 3-0,

β) Αφαίρεση πέντε (5) βαθμών από την τρέχουσα και πέντε (5) βαθμών από την επόμενη αγωνιστική περίοδο, από το πρωτάθλημα που συμμετέχει,

γ) το τυχόν μερίδιό της από τηλεοπτικά δικαιώματα περιέρχεται στην ΕΠΟ,

δ) αποκλεισμό από τους αγώνες των διασυλλογικών διοργανώσεων της UEFA για τη συγκεκριμένη ποδοσφαιρική περίοδο και,