Ισοπαλία στο Ρέντη με επεισοδιακό φινάλε (photos)

Τον βαθμό της ισοπαλίας πήρε ο Ολυμπιακός Β, στο ματς της 3ης αγωνιστικής στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη κόντρα στον Ιωνικό, για το πρωτάθλημα της Super League 2.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλό τους, όμως δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την κατοχή της μπάλας που είχαν στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, αλλά και τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Ιωνικός ήταν η ομάδα που κατάφερε να προηγηθεί στην αναμέτρηση. Στο 17ο λεπτό του ματς ο Ντε Βινσέντι με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1. Από εκεί και πέρα ο Ολυμπιακός Β είχε τον έλεγχο του ματς και προσπαθούσε να απειλήσει την αντίπαλη εστία.

Το έκανε στο 26′ μετά από ωραία συνεργασία των Τσέλιου, Κωστή, με τον πρώτο να κάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και την μπάλα να πηγαίνει λίγο άουτ. Λίγα λεπτά μετά, στο 30′, ο Κωστή δοκίμασε το μακρινό σουτ όμως και πάλι κατέληξε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν ακόμη καλύτερα και στο 52′ απείλησαν με το πλασέ του Σγουρού, μετά από φάση διαρκείας, όμως η μπάλα πήγε άουτ, ενώ στο ίδιο λεπτό σε αντεπίθεση ο Ιωνικός είχε ευκαιρία με τον Γιακουμάκη αλλά έδιωξε ο Παπαδούδης το πλασέ του αντιπάλου μέσα από την περιοχή.

Στο 68′ ήρθε το 1-1 για τον Ολυμπιακό Β, όταν ο Μαρίνος έκανε ωραίο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή και η μπάλα πήγε στη γωνία του Κότνικ. Το παιχνίδι πήγε στον ίδιο ρυθμό, ο Ολυμπιακός είχε την κατοχή, χωρίς όμως να φτάνει σε ένα δεύτερο γκολ, ενώ ο Ιωνικός είχε καλή στιγμή με την κοντινή κεφαλιά του Λινάρδου στο 84′, όμως ο Παπαδούδης αντέδρασε σωστά και έδιωξε.

Στο 87′, οι γηπεδούχοι ζήτησαν κόκκινη κάρτα του Ιγκλέσιας για σκληρό φάουλ στον Φαντιγκά, ο ρέφερι έδειξε κίτρινη και ακολούθησε σύρραξη μεταξύ των παικτών. Αποτέλεσμα αυτής ήταν να αποβληθούν Μπιανκόν και Ιγκλέσιας.

δείτε φωτογραφίες ΕΔΩ

Ολυμπιακός Β (Αριέλ Ιμπαγάσα) : Παπαδούδης, Μπα (74′ Βλαχομήτρος), Ανδρούτσος, Μπαγκαλιάνης, Μπιανκόν, Σγουρός, Τσέλιος 65′ (Πινακάς), Μαρίνος (82′ Ι. Ιμπαγάσα), Κωστή, Χ. Κωστούλας (65′ Φαντιγκά), Καράκουτης (82′ Κεραμίδας).

Ιωνικός (Γιώργος Σίμος) : Κότνικ, Τζανακάκης, Ζάχαβι, Σόουζα, Γκοράνοφ, Κάνκολα (70′ Ιγκλέσιας), Οικονομίδης, Γκίνη (56′ Λινάρδος), Γιακουμάκης (70′ Γκαρντάβσκι), Ντε Βινσέντι, Ζοάο Σίλβα (70′ Ντάουντα).