Με «κατοστάρα» και Χέιλ ο Προμηθέας έκανε το «3×3» | HIGHLIGHTS

Ο Προμηθέας σκοράροντας 36 πόντους στην τελευταία περίοδο και με τον Χάντερ Χέιλ να φτάνει τους 27 προσωπικούς επικράτησε στην Πάτρα του Αμαρουσίου (111-92) και παρέμεινε αήττητος μετά την τρίτη αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Basket League.

Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν πετύχει νίκη στις πρώτες τρεις αγωνιστικές και μετά την επιστροφή τους στα «σαλόνια» του ελληνικού μπάσκετ.

Ο Προμηθέας έχει πολύ υψηλό αριθμό ασίστ, 28 και λίγα λάθη. Έκανε μόλις 5, ενώ το Μαρούσι υπέπεσε σε 13. Οι πόντοι των γηπεδούχων από λάθη ήταν 22, ενώ των «κιτρινόμαυρων» 6.

Η ομάδα της Πάτρας, επίσης, σούταρε με 50% έξω από τα 6,75 μέτρα (14/28), ενώ κυριάρχησε στην πρώτη (επιμέρους σκορ 26-14) και στην τελευταία περίοδο (36-24).

Εκτός από τον Χέιλ, που πέτυχε 27 πόντους με 5/8 τρίποντα και μοίρασε 5 ασίστ, από τον Προμηθέα ξεχώρισαν ακόμη ο Κάμερον Ρέινολντς ο οποίος σκόραρε 22 πόντους με 6/9 σουτ έξω από τα 6,75 μέτρα, ο Άντονι Κάουαν που είχε 21 και 8 ασίστ και ο Χάιμε Ετσενίκε που πέτυχε 20 πόντους και πήρε 8 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 26-14, 49-42, 75-68, 111-92.