Bundesliga : Ο Τομ Κράους έδωσε τον βαθμό στο 90+6′! (vid)

Τρομερό ματς στο Vonovia, το πρώτο χρονικά για την 9η αγωνιστική της Bundesliga.

Η Μπόχουμ βρέθηκε μια ανάσα από την πρώτη της νίκη τη φετινή σεζόν, λογάριασε όμως χωρίς τον Τομ Κράους, ο οποίος έδωσε τον βαθμό στη φιλοξενούμενη Μάιντς, με γκολ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αντικειμενικά όμως, το αποτέλεσμα δε βολεύει καμία ομάδα, που παραμένουν χαμηλά στη βαθμολογία ωστόσο για την ομάδα του Μπο Σβένσον, λογίζεται σαν νίκη, με τον τρόπο που ήρθε.

Ο Κέβιν Στάγκερ στο 21ο λεπτό άνοιξε το σκορ από τα 11 βήματα για τους γηπεδούχους, οι οποίοι ξεκίνησαν δυνατά στο σημερινό ματς.

Το 1-0 παρέμεινε μέχρι την ανάπαυλα, με τον Τόμας Λετς να χάνει τον Έρντετς με τραυματισμό στο 34ο λεπτό.

Στο 59′ η Μάιντς έφερε το ματς στα ίσια, με τη βοήθεια του Κέβεν Σλότερμπεκ, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Η πίεσε των “μπλε” καρποφόρησε στο 82ο λεπτό, όταν Στάγκερ βρήκε εξαιρετικά τον Σλότερμπεκ, ο οποίος πήρε το…αίμα του πίσω για το αυτογκόλ που σημείωσε νωρίτερα.

Την τελευταία λέξη στο ματς είπε ο Τομ Κράους, στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων και ενώ ο ρέφερι είχε ουσιαστικά βάλει τη σφυρίχτρα στο στόμα για να λήξει το ματς!