Δεν τα κατάφερε στη Θεσσαλονίκη ο Φέρωνας Βέροιας, 2×2 ο Φοίβος Συκεών

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Φοίβο Συκεών στην Α2 Ανδρών, την ώρα που ο Φέρωνας Βέροιας έκανε το ντεμπούτο του καθώς στην πρεμιέρα δεν αγωνίστηκε κόντρα στον Φίλιππο Βέροιας.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επικράτησε με 29-16, ενώ προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 12-8.

Το συγκρότημα του Τάσου Χατζηπαρασίδη μπήκε δυνατά στο παιγνίδι και προηγήθηκαν στο 10′ με 4-2 και στο 15′ με 5-3.

Ο Φοίβος ισοφάρισε στο 20′ 5-5 πήρε προβάδισμα στο 25′ με 9-7 και στο ημίχρονο με 12-8.

Στο δεύτερο μέρος, ο Φοίβος αύξησε τη διαφορά στο 40′ σε 16-12 και στο 50′ σε 23-15 αφού δέχθηκε μόνο ένα γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε τη νίκη με 29-16.

Πεντάλεπτα: 2-2,2-4,3-5,5-5,9-7,12-8 [ημ], 12-10,16-12,19-13,23-15,26-15,29-16.
Δίλεπτα 4-3. Πέναλτι 2/3-1/1.

Διαιτητές : Χαρίτσος-Σαχίνογλου.

Φοίβος Συκεών (Αλέξανδρος Κανσιζόγλου) : Λυκοστράτης, Πατσιάς 2, Μαρκατάτος 1, Φώτογλου 5, Κοπαίδης, Δεληζάνος 5, Δέλιας, Γκάρας, Βραχιολίδης 2, Καρανάτσιος, Εμμανουήλ 2, Παντικίδης 1, Σιούλης 5, Μαντάς 2, Αλατσατιανός 4, Στανκίδης.

Φέρωνας Βέροιας (Τάσος Χατζηπαρασίδης), Καραγεωργίου 1, Καμπάς, Χατζηπαναγιωτίδης, Κερλίδης 1, Σιουκιούρογλου, Τζωρτζίνης, Αλ.Ταλαντζής, Βασιλειάδης, Αγερίδης, Φιλιππίδης 4, Χρ. Ταλαντζής 2, Μπάλτζης 2, Αλεξίου 5, Μαυρίδης 1, Στεφανόπουλος, Φιλοσόγλου.