Βαριά ήττα του Φιλίππου στη Θεσσαλονίκη (photos)

Ανώμαλη προσγείωση για τον Φίλιππο Βέροιας, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της National League 1. Το αήττητο σερί έλαβε τέλος στη Θεσσαλονίκη, εκεί που η ομάδα της Ημαθίας ηττήθηκε από την ισχυρή ΧΑΝΘ με 92-66.

Αν και το παιχνίδι ξεκίνησε με πολύ καλές προοπτικές και τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με 24-21, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Τα συνεχόμενα λάθη, κυρίως στην επίθεση, έδωσαν την ευκαιρία στους γηπεδούχους να ανατρέψουν πολύ γρήγορα την κατάσταση και ήδη από τα μέσα του ημιχρόνου να φτάσουν τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με τον πίνακα του σκορ να δείχνει 52-35.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Φίλιππος Βέροιας “μάζεψε” προσωρινά τη διαφορά, ωστόσο σύντομα η ΧΑΝΘ ανέκτησε το μομέντουμ και χωρίς να αλλάξουν πολλά μέχρι το τέλος του αγώνα, επήλθε η “βαριά” ήττα με 92-66.