Πέρασε και από το Καυτατζόγλειο ο Λεβαδειακός

Το απόλυτο των νικών συνεχίζει να έχει ο Λεβαδειακός, που έκανε το 6Χ6 στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας με 1-0 του Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο, για την 7η αγωνιστική του Α ομίλου της Superleague 2.

Οι Βοιωτοί πέρασαν από μία ακόμη δύσκολη έδρα και δείχνει να μην έχει ανταγωνισμό προς την άνοδο στον 1ο όμιλο της κατηγορίας.

Στο πρώτο μέρος του αγώνα ο Ηρακλής είχε την κατοχή με τις δύο ομάδες να μην απειλούν ιδιαίτερα τους δύο τερματοφύλακες.

Ο «Γηραιός» στα πρώτα 45 λεπτά απείλησε κυρίως με τον Κουντουριώτη αλλά δεν έφτασε κοντά στο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής ήταν ανώτερος και είχε τις περισσότερες φάσεις και έχασε τεράστια ευκαιρία στο 54′ με το πέναλτι που κέρδισε ο Εμπό.

Ο Νταμιάν Σίλβα ανέλαβε την εκτέλεση στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ χάνοντας την ευκαιρία να προηγηθεί η ομάδα του.

Τέσσερα λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι σκόραραν κάνοντας το 0-1 με την κεφαλιά του Νίκα.

Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν με 0-1 και να κάνουν το έξι στα έξι έχοντας 18 βαθμούς, ενώ από την άλλη ο Ηρακλής έπεσε στην 8η θέση με μόλις πέντε βαθμούς έχοντας ματς λιγότερο.

Ηρακλής (Τσιώλης): Βελλίδης, Χρουσιέλ, Σιούτας, Γκμπενιόν, Βιτλής, Δοϊρανλής, Τόρες (65′ Ελευθεριάδης), Εμπό (73′ Τσουμάνης), Κουντουριώτης, Σίλβα (65′ Καπίγια), Κούστα

Λεβαδειακός (Νιόπλιας): Γκροφ, Βήχος, Τσάπρας, Μπελμόντ, Ρομό (60′ Τσιριγώτης), Νίκας (82′ Κουϊρουκίδης), Μεχία, Πίρινεν, Γιαννιώτας (60′ Ντεντάκης), Λιάγκας, Συμελίδης (70′ Νικολιάς).