Premier League : Διπλό ολκής” της Βίλα στο Tottenham Stadium! (vid)

Η εξαιρετική Άστον Βίλα πήρε μεγάλη νίκη με 2-1 μέσα στο Tottenham Hotspur Stadium!

Η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου ηττήθηκε για τρίτη σερί φορά με ανατροπή και έμεινε πλέον εκτός τετράδας στη 13η αγωνιστική της Premier League. Εκεί που βρίσκονται πλέον οι «χωριάτες».

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Λο Σέλσο στο 22ο λεπτό, αλλά στις καθυστερήσεις του Α’ μέρους η Βίλα ισοφάρισε με τον Πάου Τόρες και στο 61′ πήρε τη μεγάλη νίκη με τον πρώτο σκόρερ της, Ολι Γουότκινς. Το ματς είχε πολύ καλό ρυθμό και ευκαιρίες για περισσότερα γκολ, με την Τότεναμ να μην μπορεί να αποφύγει ακόμη μία ήττα.

Τότεναμ (Άγγελος Ποστέκογλου) : Βικάριο, Ουντότζι, Ντέιβις, Έμερσον, Πόρο, Λο Σέλσο (86’ Βελίς), Μπεντανκούρ (32’ Χόιμπιεργκ), Κουλουσέβσκι, Τζόνσον, Χιλ (71’ Σκιπ), Σον

Άστον Βίλα (Ουνάι Έμερι) : Μαρτίνες, Κονσά, Ντιέγκο Κάρλος, Πάου Τόρες, Ντιν, Καμαρά, Κας (46’ Τίλεμανς), Ντόουγκλας Λουίζ, ΜακΓκίν (90+1’ Ντουράν), Ντιαμπί (46’ Μπέιλι), Γουότκινς (90+1’ Ράμσεϊ)