Ξανά στην κορυφή τα Χανιά, 2-0 το Αιγάλεω (photos)

Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψε η ομάδα των Χανίων, η οποία νίκησε στα Περιβόλια το Αιγάλεω με 2-0 για την 9η αγωνιστική της Super League 2.

Οι Κρητικοί επέστρεψαν και πάλι στην κορυφή της βαθμολογίας και συνεχίζουν για μια ακόμα αγωνιστική να οδηγούν την κούρσα. Και τα δυο γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Μάναλη να ανοίγει το σκορ στο 60′ και τον Τσέλιο στο 87′ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα (2-0).

Στο πρώτο μέρος, η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη είχε τον απόλυτο έλεγχο και ειδικά μέχρι το 30′ δημιούργησε σημαντικό αριθμόευκαιριών, χωρίς όμως να μπορεί να σκοράρει. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου το Αιγάλεω άφησε την άμυνά του και προσπάθησε να γίνει πιο απειλητικό, με τον Καλογεράκη να κάνει μια εντυπωσιακή απόκρουση στο σουτ του Καμαρά.

Η ομάδα της Κρήτης είχε και πάλι την πρωτοβουλία ψάχνοντας το γκολ που θα της έδινε το προβάδισμα και το βρήκε στο 60′ μετά από κομπίνα σε εκτέλεση κόρνερ και την κεφαλιά του Μάναλη. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ηλίας Τσέλιος στο 87′ σφραγίζοντας το τρίποντο για τα Χανιά.

το φιλμ του αγώνα ΕΔΩ

ΠΑΕ Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης) : Καλογεράκης, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Νίκολιτς (84′ Κατσούρι), Σιλά, Λεμονής, Τσέλιος, Ντίας (84′ Μπουρσέλης), Ελευθεριάδης (63′ Μιούλερ), Κόλα (63′ Μάνος), Μάναλης (71′ Βουό)

Αιγάλεω (Ντράγκαν Τζουγκάνοβιτς) : Τσιμόπουλος, Βάρκας, Ζιούλης, Θεολόγου (33’ Νταβιώτης), Ευαγγέλου, Μπλάκσον (46′ Παυλάκης), Ναζίμ (63′ Μπάμπης), Κωνσταντακόπουλος, Κολλάς (79′ Σταμένκοβιτς), Καμαρά (79′ Γκάμπριτς), Τάμπας