Premier League : “Σαν τη γάτα με το ποντίκι” η Λίβερπουλ, 4-1 την Τσέλσι! (vid)

Μαγική βραδιά στο Old Trafford, με τη Λίβερπουλ να διασύρει την Τσέλσι, με μεγάλο πρωταγωνιστή έναν 20χρονο!

Ο Κόνορ Μπράντλεϊ ήταν ο απόλυτος σταρ στη νίκη των Reds, για την 22η αγωνιστική της Premier League.

Ο 20χρονος Βορειοϊρλανδός δεξιός μπακ πέτυχε το 2-0 στο 39′ και δημιούργησε το 3-0 για τον Σόμποσλαϊ στο 65′, με το οποίο οι «κόκκινοι» καθάρισαν το ματς και αύξησαν στους 5 βαθμούς τη διαφορά τους από τη δεύτερη, Άρσεναλ.

Πολύ μεγάλη βραδιά για το νεαρό, που έπαιξε μόλις για δεύτερη φορά βασικός για τον Γιούργκεν Κλοπ και πανηγύρισε το πρώτο γκολ της καριέρας του.

Στο ματς αυτό συνέβη και κάτι πρωτοφανές, με τον Ντάργουϊν Νούνιες να «σημαδεύει» τέσσερις φορές τα αντίπαλα δοκάρια (!), μία εκ των οποίων σε πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Δεν έχει παρουσιαστεί ανάλογο φαινόμενο στα 20 χρόνια στα οποία υπάρχει στατιστική καταγραφή των αγώνων της Premier League.