Super League 2 : Μεγάλη νίκη του Καμπανιακού στην Κοζάνη (photos+vid)

Μια νίκη που ίσως αποδειχτεί “χρυσάφι” στη συνέχεια, πέτυχε στην Κοζάνη ο Καμπανιακός.

Η ομάδα του Γιώργου Αμανατίδη επικράτησε με 1-0 της τοπικής ομάδας και αύξησε τη διαφορά στο +4 από τον ουραγό Απόλλωνα Πόντου, αν και οι “κοκκινόμαυροι” έχουν δύο παιχνίδια λιγότερα.

Από την άλλη πλευρά, οι “ερυθρόλευκοι” του Άγγελου Διγκόζη δεν κατόρθωσαν να μετουσιώσουν σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, φανερώνοντας σε ένα ακόμη ματς πως δυσκολεύονται στο σκοράρισμα.

7ο λεπτό: Ο Τάτσης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

19ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον Καμπανιακό, ο Τότσκα βγήκε στην αντεπίθεση, πλάσαρε πιεσμένος από το Νάτσο, αλλά ο Μπογκντάνοβιτς μπλόκαρε την μπάλα.

28ο λεπτό: Νέα φάση για τον Καμπανιακό, ο Γιουκούδης έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, ξανά σε ετοιμότητα ο Μπογκντάνοβιτς απέκρουσε σε κόρνερ.

36ο λεπτό: Ο Γιουκούδης άνοιξε το σκορ από τα 11 βήματα για τον Καμπανιακό. Το πέναλτι προήλθε από χέρι του Πάνου (0-1)

Στο δεύτερο μέρος, ελάχιστες ήταν οι καλές στιγμές που δημιουργήθηκαν στις δύο εστίες, με την Κοζάνη να έχει μεν την κατοχή, χωρίς όμως ουσία.

δείτε φωτογραφίες στο top-sport.gr

Κοζάνη (Αγγελος Διγκόζης) : Μπογκντάνοβιτς, Πάνος (46’ Μάγκανιτς), Τάτσης, Σουλιώτης, Κούφας, Παπαδόπουλος (79’ Ίτσιος), Νάτσος (54’ Κανούλας), Αναστασόπουλος, Καλλέργης (64’ Αποστολίδης), Γιάκος (79’ Καραγιάννης), Μαξίμοβιτς

Καμπανιακός (Γιώργος Αμανατίδης) : Γιακουμής, Λαγωνίδης, Γιουκούδης (77’ Πόζογλου), Μανιός, Προσκυνητόπουλος, Μπούσης, Καθάριος, Έππας (29’ Πολύζος α.α. (77’ Ταΐρης), Φροσύνης, Γαρύφαλλος, Τότσκα (56’ Σαρβανίδης)