LaLiga : Ακόμα μπαίνουν γκολ στο Alfonso Pérez, πολύτιμος βαθμός στο Vallecas για την Κάντιθ (vid)

Εντυπωσιακό παιχνίδι στο Alfonso Pérez, με τη Χετάφε να παίρνει προβάδισμα με σκορ 3-1 αλλά τελικά τη Λας Πάλμας να φεύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας!

Οι Μαδριλένοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο πέτυχαν τρία τέρματα. Μάλιστα, στο 14′ είχαν ήδη φτάσει στο 2-0, αρχικά με γκολ του Χουάν Μάτα και τρία λεπτά μετά (14′) με “δράστη” τον Γκρίνγουντ.

Η νησιώτες αντέδρασαν και στο 35′ μείωσαν σε 2-1 με τον Σάντρο Ραμίρεζ, όμως η Χετάφε είχε και τρίτο γκολ πριν βγει το ημίχρονο και συγκεκριμένα με τον μέλλοντα ποδοσφαιριστή του Παναθηναϊκού, Νεμάνια Μαξίμοβιτς, οποίος στο 45′ “έγραψε” το 3-1.

Το δεύτερο ημίχρονο όμως ανήκει εξ ολοκλήρου στη Λας Πάλας, που από την αρχή έδειξε τις διαθέσεις της. Στο 50′ ο Καρντόνα μείωσε σε 3-2 και επτά λεπτά ο Χαντάντι πέτυχε το 3-3, μέσα σε αποθέωση από τους συμπαίκτες του.

Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα “κυνήγησαν” την ανατροπή που θα τους έφερνε πιο κοντά στις ευρωπαϊκές θέσεις, όμως το 3-3 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Νωρίτερα, η Κάντιθ πήρε πολύτιμο βαθμό στο Alfonso Pérez, έδρα της Ράγιο Βαγιεκάνο. Το “χρυσό” γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε στο 90+1′ ο Χαβιέ Ερνάντεθ, ισοφαρίζοντας το τέρμα που σημείωσε στο 78′ ο Λεχουέν.