Α Εθνική Ποδοσφαίρου Γυναικών

Πέρασε από τα Γρεβενά ο Αστέρας Τρίπολης

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε με το ευρύ 4-0 εκτός έδρας των Σειρήνων Γρεβενών, σε εξ’ αναβολής αγώνα για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ Εθνικής Γυναικών.

Οι φιλοξενούμενες άνοιξαν το σκορ με τη Φιγκέιρας, η οποία στο 25′ και μετά την εκτέλεση κόρνερ σημείωσε με σουτ το 0-1. Οι φιλοξενούμενες είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν και με τα σουτ των Μοσκοφίδου στο 8′ και στο 15′ με το δεύτερο να βρίσκει και στο δοκάρι, της Καραγιάννη στο 10′ και στο 32′ και της Μεντόζα στο 41′, ενώ και οι Σειρήνες είχαν τις ευκαιρίες τους να φτάσουν στην ισοφάριση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας ήταν πιο ουσιαστικός και πέτυχε τρία ακόμη γκολ. Στο 60′ η Φακίνου με κεφαλιά σημείωσε το 0-2, στο 67′ η Καραγιάννη με σουτ εκτός περιοχής το 0-3 και στις καθυστερήσεις η Μπάσκα διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Στις 15.00 διεξάγεται η δεύτερη εξ αναβολής αναμέτρηση της Α Εθνικής, με την Καστοριά να υποδέχεται στο ΔΑΚ της πόλης την ΑΕΛ.