Premier League : “Κατραπακιά” της Φούλαμ στην Τότεναμ! (vid)

Βαριά ήττα για την Τότεναμ, λίγες μέρες μετά τον θρίαμβο επί της Άστον Βίλα!

Την ίδια ώρα, η Φούλαμ πραγματοποίησε μία εκπληκτική εμφάνιση, η οποία επικράτησε με 3-0 και «σόκαρε» τον Άγγελο Ποστέκογλου. Δεν μπήκε ποτέ στο γήπεδο η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου, που θα μπορούσε στο τέλος της ημέρας να είναι… 4η. Εν τέλει, βρίσκεται στο -2 από την Άστον Βίλα και κοιτά και προς τα κάτω, για να δει αν την απειλεί η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Πώς όμως φτάσαμε σε αυτό το σημείο; Αρχικά, η Φούλαμ απείλησε δις στο 10ο και το 11ο λεπτό, με τον Μουνίζ και τον Λούκιτς, δεν αγχώθηκε με το σουτ του Σον στο 25ο λεπτό, και ανταμείφθηκε για τη λογική της, τρία λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου μέρους.

Κυκλοφόρησε υπέροχα την μπάλα, ο Ρόμπινσον βρήκε τον Μουνίζ και το 6ο του γκολ μετά την άφιξή του στο Λονδίνο, ήταν γεγονός. Η Τότεναμ πήγε με την πλάτη στον τοίχο στα αποδυτήρια, αλλά έμοιαζε να μην… ξαναβγήκε ποτέ!

Με την έναρξη της επανάληψης, η Φούλαμ ήταν επικίνδυνη με στατικές φάσεις, για να φτάσουμε στο 49’ και να γίνει το 2-0. Τρομερή μετάβαση από την άμυνα στην επίθεση και γκολ από τον Λούκιτς, ο οποίος αξιοποίησε με το… γόνατο, την ασίστ του Καστάν.

Από εκεί και πέρα, οι φιλοξενούμενοι έμοιαζαν να θέλουν, αλλά να μην μπορούν, δεχόμενοι και τρίτο γκολ από τον Μουνίζ, στο 60ο λεπτό. Δεν βρήκαν ποτέ το γκολ που θα τους έβαζε και πάλι στην αναμέτρηση και ηττήθηκαν για πρώτη φορά εκτός έδρας, εντός του 2024!