Premier League : Της…ισοπαλίας το κάγκελο στα ματς των 17.00, “λύτρωση” στο 86′ για την Τότεναμ (vid)

Πέντε ματς είχαν προγραμματιστεί για τις 17.00 στα πλαίσια της 30ής αγωνιστικής στην Premier League, τα τρία έληξαν ισόπαλα και μάλιστα με διαφορετικά σκορ!

Η Τότεναμ κέρδισε 2-1 με ανατροπή τη Λούτον και ανέβηκε στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας στην Premier League. Η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου “γύρισε” το ματς μετά το 0-1 του Τσονγκ μόλις στο 3ο λεπτό και ανέβηκε στην τέταρτη θέση της Premier League, έχοντας ένα αγώνα περισσότερο από την ισόβαθμη Άστον Βίλα (υπερέχει στα μεταξύ τους παιχνίδια).

Ο Καμπορέ στο 51′ με αυτογκόλ έφερε το ματς στα ίσια και στο 86′ ήρθε η…λύτρωση για τους “πετεινούς” με δράστη τον Σον.

Ισοπαλία με σκορ 1-1 για τη Νότιγχαμ την ίδια ώρα απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, με τους γηπεδούχους να βρίσκονται στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Ο Ματετά μόλις στο 11ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και ο Γουντ έφερε το ματς στα ίσια με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα.

Από τις υπόλοιπες αναμετρήσεις η Τσέλσι δεν μπόρεσε να κερδίσει την Μπέρνλι, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με σκορ 2-2, “τρελή” ισοπαλία σημειώθηκε και στο Bramall Lane, ενώ η Μπόρνμουθ επέστρεψε στις νίκες χάρη στο 2-1 επί της Έβερτον.