Bundesliga : Μόνο ισοπαλίες στα σημερινά ματς, “αυτοκτόνησαν” Στουτγκάρδη και Μπόχουμ (vids)

Τρία ματς περιελάμβανε η σημερινή μέρα (31/3) για την 27η αγωνιστική της Bundesliga, και τα τρία ολοκληρώθηκαν ισόπαλα.

Στο πρώτο χρονικά, η Άουγκσμπουργκ προηγήθηκε στο 18′ με το Μάιερ, όμως η Κολωνία απάντησε μέσα σε 15 λεπτά με σκόρερ τον Σέλκε. Το 1-1 παρέμεινε μέχρι τέλους, με τους γηπεδούχους να χάνουν την ευκαιρία να πλησιάσουν περισσότερο τις ευρωπαϊκές θέσεις και τους “τράγους” να παραμένουν στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Ματσάρα στο MHP Arena! Η Στουτγκάρδη ήταν το απόλυτο φαβορί κόντρα στην αδιάφορη βαθμολογικά Χάιντενχαϊμ, όμως πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων! Μπορεί οι Σουηβοί να προηγήθηκαν με 2-0 στο ματς (41′ Γκιρασί, 53′ Στίλερ), όμως οι νεοφώτιστοι έκαναν επική ανατροπή με το αυτογκόλ του Νιούμπελ στο 62′ και τα δύο τέρματα του Κλάιντινστ, στο 84′ και στο 85′!

Το τελικό 3-3 διαμόρφωσε στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ούνταφ, ενώ λίγο πριν είχε αποβληθεί για τους φιλοξενούμενους ο Ντόβενταν.

Στο ματς που ολοκληρώθηκε πριν λίγο, η Μπόχουμ “αυτοκτόνησε” κόντρα στην ουραγό Ντάρμσταντ. Οι “μπλε” πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με τα γκολ του Χόφμαν (29′-48′), όμως οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι στη συνέχεια και με τους Στάρκε (62′) και Βίχελμσον (76′) κατόρθωσαν να πάρουν έναν ανέλπιστο βαθμό.