Premier League : Μεγάλη νίκη για τη Λούτον, γκέλα ολκής για τη Βίλα (vids)

Δραματικά σε εξέλιξη παιχνίδια τα ματς των 17.00 στην Premier League!

Tι θαυμασμό που προκαλεί όλη αυτή η προσπάθεια της φετινής Λούτον! Ακόμα έχει αρκετό δρόμο να διανύσει, αλλά θα το κάνει με όλες τις δυνάμεις της. Όσες, δηλαδή, επιστράτευσε για την ανατροπή και το φοβερό 2-1 στο 90′ απέναντι στην Μπόρνμουθ! To “χρυσό” γκολ πέτυχε στο 90ό λεπτό ο Κάρλτον Μόρις και ενώ στο 73′ ο Κλαρκ είχε ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους.

Η Έβερτον πήρε «τρίποντο» έπειτα από περίπου τρεις μήνες και με το 1-0 επί της Μπέρνλι έκανε σημαντικό βήμα προς τη σωτηρία. Το πολύ σημαντικό τέρμα σημείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Κάλβερτ Λιούιν, ενώ στο 67′ η Μπέρνλι έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ντάρα Ο’Σέι.

Χαμογέλασε η Τότεναμ για την 4άδα με το 3-3 της Βίλα απέναντι στην Μπρέντφορντ. Η ομάδα του Ουνάι Έμερι τα βρήκε…μπαστούνια από τις “σφήκες” που έκαναν το 2-0, 2-3 στις αρχές του δευτέρου μέρους! Το γκολ που έδωσε τον βαθμό στους “χωριάτες” σημείωσε ο Γουότκινς στο 80ό λεπτό.

Η Γουέστ Χαμ πέρασε με ανατροπή το «Μολινό» χάρη στα γκολ των Πακετά και Γουάρντ-Πρόους, ενώ με «διπλό» πέρασε η Νιούκαστλ από το «Craven Cottage» με τέρμα που σημείωσε ο Γκιμαράρες στο 81ο λεπτό.