Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική : Με τον καλύτερο τρόπο η εκκίνηση για τον Μανδραϊκό (vid)

Ιδανικό ξεκίνημα στον 7ο όμιλο των μπαράζ ανόδου για τον Μανδραϊκό.

Οι πρωταθλητές της ΕΠΣ Δυτικής Αττικής επικράτησαν με 2-0 της ΑΕ Νεάπολης, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής και έβαλαν τους τρεις πρώτους βαθμούς στο…σακούλι τους.

Την ίδια ώρα, οι πρωταθλητές Λασιθίου κράτησαν ανέπαφη την εστία τους για 45 λεπτά (και μάλιστα είχαν επισκέψεις με αξιώσεις στα καρέ του Μαβίδη), όμως το γκολ που δέχτηκαν στην τελευταία ουσιαστικά φάση του πρώτου ημιχρόνου, αποδείχτηκε καθοριστικό για την εξέλιξη του ματς.

Ο πρώτος σκόρερ του Μανδραϊκού στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΔΑ, Χριστόφορος Πασαλίδης σκόραρε από την άσπρη βούλα στο 45′ και στο 53’ ο Γιώργος Πετσίτης με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έβαλε τις βάσεις για τη σημερινή επικράτηση.

Στο 83’ οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Γκέκα στην περιοχή για να μειώσουν και να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο, όμως ο διαιτητής της συνάντησης είχε διαφορετική άποψη.

Μανδραϊκός (Άκης Τζουμερκιώτης) : Μαβίδης, Λογοθέτης Α., Φραγκόπουλος, Λαμπρίδης, Παντίδος, Καλικαντής, Λελούδας (73′ Γεωργιάδης), Πετσίτης (73′ Λογοθέτης Φ.), Πασαλίδης (65′ λ.τ. Στίσι (88′ Φυσαράκης), Χαλβαντζίου (73′ Γκαβζίδης), Γιουκαρής

ΑΕ Νεάπολης (Αντώνης Γιαννακάκης) : Κουναλάκης, Μότσο Α., Κουρίνος Α., Σγουρός (87’ Βερούσι), Τουτουδάκης, Μαυρής (60’ Κασαπάκης), Ρογδάκης (83’ Γκέκολι), Καλλιμάνης, Ζαμπετάκης, Κουτούζος (60’ Μουζιούρας), Γκέκας