Δωτιέας Αγιάς – ΑΟ Κύμης 1-1

de4e50372ca3c6a90a20d3f407d78b25_LΤην ευκαιρία να πάρει τους τρεις βαθμούς και να «ανασάνει» βαθμολογικά στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή του στην κατηγορία, έχασε το μεσημέρι της Κυριακής ο Δωτιέας Αγιάς. Η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 απέναντι στην πολύ καλή Κύμη και ενώ μέχρι τις καθυστερήσεις του αγώνα κρατούσε στα χέρια της τη νίκη από το 8΄ με την κεφαλιά του Τσατσαλίδη, ήρθε ο Ανέστης με κεφαλιά να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Στα σημεία ο Δωτιέας έπρεπε να ήταν ο νικητής, διότι έχασε τις πιο κλασικές ευκαιρίες. Όμως και η Κύμη δεν παράτησε το παιχνίδι σε κανένα σημείο και εν τέλει δικαιώθηκε στις καθυστερήσεις.

Οι φάσεις και τα γκολ

8΄Ο Λώττας δίνει στον Γούτο που κάνει τη σέντρα και ο Τσαταλίδης με κεφαλιά κάνει 1-0.

14΄Ο Τσατσαλίδης από πλάγια θέση θα κάνει το σουτ η μπάλα άουτ.

31΄Ο Λώττας δίνει στον Κατσίκη που την τελευταία στιγμή τον προλαβαίνει ο πορτιέρο της Κύμης παραχωρώντας πλάγιο.

66΄Ο Δήμου μέσα από την περιοχή θα πλασάρει άουτ.

69΄Ο Δρόσος τετ-α-τετ με τον Μάλτζαρη, αποκρούει σωτήρια ο τερματοφύλακας του Δωτιέα.

71΄Κεραυνός του Λώττα έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει αρχικά στο δεξί κάθετο δοκάρι περνά παράλληλα από την εστία, βρίσκει εν συνεχεία το αριστερό και γυρίζει στον τερματοφύλακα.

80΄Ατομική προσπάθεια και σουτ του Γούτου, αποκρούει ο τερματοφύλακας.

84΄Σουτ του Αμπού σε κόρνερ ο Μάλτζαρης.

90΄+2’ Κόρνερ από τον Πασκούλεφ, ο Ανέστης με κεφαλιά διαμορφώνει το τελικό 1-1.

*Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Πασκούλεφ της Κύμης.

Κίτρινες: Ντακούλας / Κόκκος, Κούτρας, Κραβαρίτης, Κοκκάλας, Δήμου

Δωτιέας Αγιάς : Μάλτζαρης, Τσιλούλης (90΄Τσιρογιάννης), Γούτος, Τσιανάκας, Γκαλίτσιος, Πετρουζέλης, Τσατσαλίδης (89΄Τσακάλι), Ντακούλας, Βαλαώρας, Λώττας (78΄Λούγκος), Κατσίκης.

ΑΟ Κύμης : Πάππος, Κόκκος (62΄Μήτρου), Πασκούλεφ, Καρατζάς, Κούτρας, Κραβαρίτης (46΄Δρόσος), Κοκκάλας, Δήμου, Μπλατσιώτης (46΄Ανέστης), Αμπού, Τσομπάνης.