ΑΟ Χαλκίς – ΦΑΣ Νάουσα 1-1

DSCN9082

Δυο ιστορικές ομάδες αποχαιρέτησαν τη Γ’ Εθνική με το μεταξύ τους 1-1 στο γήπεδο της Χαλκίδας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με ωραίο φάουλ του Τσαλμά στο 67’, όμως, ο Μπενίσκος με κεφαλιά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε για τη Νάουσα. Ο σκόρερ της Χαλκίδας θα μπορούσε να της χαρίσει τη νίκη, αλλά έχασε μοναδικό τετ-α-τετ στην τελευταία φάση της σεζόν για τους «νερατζούρι» που, όπως και η ιστορική ομάδα της Ημαθίας, επιστρέφουν στα τοπικά πρωταθλήματα μετά από αρκετά χρόνια…

ΑΟ Χαλκίς : Ντουμάνης, Αυλωνίτης (46′ Τσαλμάς), Τσατσαρώνης, Καραμπάς, Ναουμίδης, Ευσταθίου, Ταυταρίδης, Βαλκάνος, Κωνσταντάγκας (69′ Τσεκούρας), Γκαράνης (85′ Τόλης), Νικολάου

ΦΑΣ Νάουσα : Θεοδοσιάδης, Παπατάνος, Αργυρίου, Ζούρκος, Ιωαννίδης (79′ Νίκου), Αβραμόπουλος, Μουρίκι (62′ Παπαδής), Κεφαλάς, Μπενίσκος, Γασπαράτος, Περηφανόπουλος