Κέρκυρα – Εργοτέλης (3-1) Ανατροπή με Μαραγκό!

324766675060fcdf27feb4739189b17d_LΑν κι έμειναν πίσω στο σκορ οι Φαίακες κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν το τρίποντο με πρωταγωνιστή τον Καϊκούτ

Αν και κατάφερε να προηγηθεί πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου με 1-0 χάρη στο γκολ του Φιντέλεφ, ο Εργοτέλης δεν κράτησε το προβάδισμα και η «αντεπίθεση» της Κέρκυρας στο δεύτερο 45λεπτο έφερε την ανατροπή και τη νίκη για τους Φαίακες με τον Καίκούτ να σημειώνει 2 γκολ.

Κέρκυρα (Γρηγορίου): Σέτκους, Μαραγκός, Βενέτης (46′ Ζορμπάς), Καϊκούτ, Γκόμες, Καρντόζο (46′ Ανδρεόπουλος), Μαρκόβσκι, Κόντος (65′ Ρόχας), Χαβίτο, Ντιμιτρόφσκι, Ντιόγκο

Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Καβουσάκης, Πίτσος, Φίντελεφ, Γκέντσογλου, Τζανακάκης, Κοζορώνης, Καζναφέρης, Γιουσούφ (77′ Μπουρσέλης), Ρέντζας (62′ Κούρτης), Χαντί, Χαλκιαδάκης (12′ λ.τρ. Χαλκιαδάκης)