Γ Εθνική (1ος όμιλος) Καμπανιακός – Εορδαϊκός 1-1 (vid)

Bo0ZWEUΚαμπανιακός και Εορδαικός αναδείχτηκαν ισόπαλοι στη Χαλάστρα με σκορ 1-1.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να επιβάλουν το παιχνίδι τους από τα πρώτα λεπτά, αλλά  έμειναν πολύ γρήγορα με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Αλμπάνη στο 30ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο πρώτο ημίχρονο σημειώθηκε μόλις μόνο μια καλή φάση για τους γηπεδούχους, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν απείλησαν την εστία του Κηπουρού. Το δεύτερο μέρος ήταν πιο ενδιαφέρον, χωρίς βέβαια να γίνουν πολλές φάσεις μπροστά στις δυο εστίες, η μπάλα όμως πήγαινε πάνω κάτω.

Ο Καμπανιακός άνοιξε το σκορ με τον Μπάλλιο στο 52, το σουτ του οποίου απέκρουσε αρχικά ο Περπερίδης, στη συνέχεια βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά βρήκε την πλάτη του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων και κατέληξε στα δίχτυα.

Ο Εορδαϊκός έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Μπίκο, ο Κηπουρός όμως έκανε σωτήρια επέμβαση, ενώ οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να φτάσουν σε δεύτερο γκολ, παρά τη μεγάλη ευκαιρία του Χρήστου στο 78′.

Τελικά η ομάδα της Πτολεμαΐδας κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στο 89′ χάρη σε τέρμα του Χαραλαμπίδη.