B ΕΠΣ Ημαθίας

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας – ΑΟ Μαρίνας 0-1 (photos)

IMG_7231Οριστική παραμονή στην Α2 Ερασιτεχνική για τον ΑΟ Μαρίνας, που επικράτησε με 1-0 του Αγροτικού Αστέρα στο Δημοτικό Γήπεδο Αγίας Βαρβάρας.

Μοναδικός σκόρερ στην αναμέτρηση ο Μισαηλίδης ο οποίος έδωσε τη νίκη στην ομάδα του και ταυτόχρονα την παραμονή. Αυτή ήταν η τρίτη εκτός έδρας νίκη για τον ΑΟΜ και από την άλλη πλευρά η πέμπτη εντός έδρας ήττα για τους “πράσινους”.

Το φιλμ της αναμέτρησης

6′ Σουτ του Δήμου έξω από την περιοχή, μπλόκαρε τη μπάλα ο Προδρόμου.

20′ Σουτ του Χρήστου Κυριακίδη η μπάλα κατέληξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μυλώση.

31′ Δυνατό σουτ του Λασκάρογλου έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Προδρόμου.

32′ ΓΚΟΛ! Μετά από γέμισμα στην άμυνα του Αγροτικού Αστέρα, ο Μισαηλίδης έγινε αποδέκτης της μπάλας και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του (0-1)

37′ Εκτέλεση φάουλ του Ρηγόπουλου, ο Λασκάρογλου με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

50′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δραγουμάνου, απέκρουσε σε κόρνερ ο Μυλώσης

67′ Σουτ του Σαρμπίνου από την ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ

69′ Δυνατό σουτ του Σαμψωνίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Προδρόμου.

79′ Κεφαλιά του Γκότση από καλή θέση, λίγο άουτ

90′ Τετ-α-τετ του Γκότση και πάλι, το πλασέ που επιχείρησε κατέληξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μυλώση.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Καρυπίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Λαζάρου και Ζαχαριάδη

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Μάριος Κατικαρίδης): Μυλώσης, Κουβατσίδης, Σαμψωνίδης, Λασκάρογλου, Εμμανουηλίδης,  Δήμου (46′ Χολέβας), Ζέρβας, Σερασκιέρης, Ρηγόπουλος, Αντωνιάδης (79′ Παυλίτσας), Κοντογιάννης (68′ Αλεξανδρής)

ΑΟ ΜΑΡΙΝΑΣ (Γεώργιος Προδρόμου): Προδρόμου, Αδαμίδης, Μπόφτσης Μ., Κυριακίδης Σ., Γκότσης, Δραγουμάνος, Σαρμπίνος (91′  Μπόφτσης Π.), Πουτακίδης, Δήμου, Μισαηλίδης, Κυριακίδης Χ. (46′ Κερσενίδης).