Football League – Ματς για γερά νεύρα στα Χανιά!

goal-GESIOS1

Απίστευτο παιχνίδι με τεράστιο φινάλε στο γήπεδο των Περιβολίων! Α.Ο.Χανιά και Τρίκαλα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 σε ένα παιχνίδι με μπόλικες συγκινήσεις και με τον Δεινόπαπα να λυτρώνει στο τέλος τον ΑΟΧ!

Ο Α.Ο.Χανιά πήρε έναν πολύτιμο βαθμό, απέναντι σε μια ομάδα που διεκδικεί μια θέση στην πρώτη τριάδα του πρωταθλήματος.

ΤΟ ΜΑΤΣ

Τα Τρίκαλα πέτυχα γκολ στο… 8ο δευτερόλεπτο της αναμέτρησης. Από τα αποδυτήρια με τον Κουσκουνά να κάνει το 0-1 με σουτ εκτός περιοχής! Ο ΑΟΧ αντέδρασε άμεσα και ισοφάρισε στο 16’με πέναλτι του Γκέσιου που κέρδισε ο ίδιος. Το ημίχρονο έληξε με φάσεις που δημιούργησαν και οι δύο ομάδες σε ένα όμορφο πρώτο 45λεπτο.

Στην επανάληψη ο ΑΟΧ κυριάρχησε μέχρι το 65′ όπου δημιούργησε σημαντικές ευκαιρίες για να κάνει το 2-1. Τη στιγμή που ο ΑΟΧ ήλεγχε το ματς, τα Τρίκαλα κέρδισαν “τραβηγμένο” πέναλτι στο 84′ με τον Στεφάνοβιτς. Ένα λεπτό αργότερα ο Ριζογιάννης το εκτέλεσε για να κάνει το 1-2.

Το “θρίλερ” των Περιβολίων είχε και συνέχεια…

Ενώ ο κόσμος αποδοκίμαζε τους παίκτες και ειδικά τον Μπριλάκη για το λάθος που έκανε στη φάση του πέναλτι, στο 90′ από φάουλ του Μασάδο και κεφαλιά του Γκέσιου, ο Δεινόπαπας ισοφάρισε σε 2-2 και λύτρωσε τον ΑΟΧ! Ένας πολύτιμος βαθμός στο σακούλι των “μπλε” που διεκδικούν την παραμονή στην κατηγορία.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

1’ ΓΚΟΛ ΤΡΙΚΑΛΑ! Με γκολ από τα …αποδυτήρια ξεκινά το ματς. Στο 15ο δευτερόλεπτο, ο Κουσκουνάς πήρε την μπάλα εκτός περιοχής και με ξερό σουτ έκανε το 0-1 για τα Τρίκαλα.

14’ ΠΕΝΑΛΤΥ ΑΟΧ! Ο ΑΟΧ κέρδισε πέναλτι για τράβηγμα του Γκέσιου μέσα στην περιοχή από αντίπαλο.

16’ ΓΚΟΛ ΑΟΧ! Ο Γιάννης Γκέσιος που κέρδισε το πέναλτι το εκτέλεσε και έκανε το 1-1!

17’ Τρομερή κίνηση του Δεινόπαπα, γύρισε στο σημείο του πέναλτι για τον Τσούτση που έστειλε την μπάλα μόλις άουτ!

34’ Καλή εκτέλεση φάουλ του Μασάδο, η μπάα καταλήγει άουτ.

39’ Ζήτησε πέναλτι ο ΑΟΧ σε πέσιμο του Γκέσιου από τον Παπαπαναγιώτου.

58’ Τρομερό «ψαλιδάκι» από τον Γκέσιο, εκπληκτική επέμβαση του Χιώτη που απογειώνεται στο «Γ» της εστίας!

59’ Μετά από κόρνερ, ο Καρτσαμπάς παίρνει την κεφαλιά αλλά διώχνει με τα πόδια ο Χιώτης

64’ Φάουλ Σερζίνιο, κεφαλιά Γκμπαλέ άουτ η μπάλα.

79’ Εκτέλεση φάουλ του Μασάδο, κεφαλιά του Μπριλάκη λίγο άουτ η μπάλα.

84’ ΠΕΝΑΛΤΥ ΓΙΑ ΤΡΙΚΑΛΑ! Ο Ιωαννίδης μαρκάρει τον Στεφάνοβιτς, δίνει πέναλτι ο διαιτητής. Ο Στεφάνοβιτς μάλλον κέρδισε το πέναλτι. Το πέναλτι προήλθε από λάθος της άμυνας και του Μπριλάκη.

85’ ΓΚΟΛ ΤΡΙΚΑΛΑ! Ο Ριζογιάννης εκτελεί το πάνελτι και γίνεται το… 1-2!

Έντονες διαμαρτυρίες του κόσμου προς τον Μπριλάκη για το λάθος που έκανε!

90’ ΓΚΟΛ ΑΟΧ! Φάουλ Μασάδο η μπάλα φτάνει στον Γκέσιο με το κεφάλι στον Δεινόπαπα και 2-2!

91’ Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Ιωαννίδη! Κάτι ειπώθηκε μετά το γκολ του ΑΟΧ!

Τρίκαλα : Χιώτης, Ριζογιάννης, Νιάρος (46’ Γκμπαλέ), Παπαπαναγιώτου, Σαρακατσάνος, Μουμίν, Σερτζίνιο, Βρούτσινα (72’ Χαροντάκης), Ναβάρο (46’ Δουκάκης), Στεφάνοβιτς, Κουσκουνάς

Χανιά : Πρίφτης, Ιωαννίδης, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Παγώνης, Μασάδο, Σάντερσον, Χατζηλιάδης (73’ Νάκας/90+3′ Καμινιώτης), Δεινόπαπας, Τσούτσης, Γκέσιος