Πρώτο ροζ φύλλο για τον ΓΑΣ Αλεξάνδρειας, σπουδαίο “διπλό” στο Κιλκίς

Σημαντική νίκη του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας στο Κιλκίς, η πρώτη των “πρασίνων” στη φετινή Α ΕΚΑΣΚΕΜ.

Όπως αναφέρει το katerinisport, οι δύο ομάδες συμβάδισαν στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, το οποίο ήταν ισορροπημένο και στο σκορ καθώς στην ολοκλήρωσή του οι δύο ομάδες βρέθηκαν ισόπαλες στους δεκατρείς πόντους.

Ίδια παρέμεινε η εικόνα του αγώνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο με την Κούπα Κιλκίς να προηγείται με βραχεία κεφαλή (31-30) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος πήρε ένα μικρό προβάδισμα, καθώς στο τέλος της περιόδου ήταν μπροστά στο σκορ με 49-45.

Οι παίκτες του Θοδωρή Τσάτσα διατηρήθηκαν μπροστά στο σκορ μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, πετυχαίνοντας την πρώτη τους φετινή νίκη με το τελικό 67-58.

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης – Καραμανλής.
Δεκάλεπτα: 13-13, 31-30, 45-49, 58-67.

Κούπα Κιλκις (Τσάτσης): Τσάτσης 4, Δαγκλιάρης, Ποζίδης 2, Σκάλε 3 (1), Ψωμιάδης, Υφαντίδης, Χοτουμανίδης 16, Τσουλφαΐδης 5 (1), Πατσούρης 12 (2), Μουστάκας 13 (1), Κώττης 4.

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας (Τσάτσας): Μουγκλέτσι, Κυριακού 4, Τζιντζόγλου, Πάππου 5, Γιοβανόπουλος Δ. 7 (1), Παντοφλίδης 12 (2), Παπαγερίδης 10, Καρκάρας 24 (2), Πρόιος 2, Γιοβανόπουλος Φ., Αλμπάνης 3 (1).