“Απέδρασε” από το Δαΐς ο Διομήδης!

Την 4η και σημαντικότερη νίκη έως τώρα στο πρωτάθλημα πήρε ο Διομήδης Άργους με 27-26 στην έδρα του Δούκα για την 8η αγωνιστική της Handball Premier.

Oι «Λύκοι» του Γιώργου Χαλκίδη με εξαιρετικό β’ ημίχρονο και κορυφαίους τους Μάνθο (5 γκολ) -που έδωσε μεγάλες μάχες στην άμυνα- και Λίμα που σκόραρε το τελευταίο γκολ στον 58’, πήραν δύο υπερπολύτιμους βαθμούς για την μάχη της πρώτης τετράδας που δίνει πλεονέκτημα έδρας στην Α’ φάση των πλέι οφ.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Μπόσκος με 8 τέρματα.

Ο Δούκας ήταν πολύ καλός στο α’ ημίχρονο με εντυπωσιακό ματς από τον Τότο (8 γκολ), αλλά στο δεύτερο εμφανίστηκαν και πάλι τα προβλήματα διάρκειας που παρατηρούνται από την αρχή της σεζόν, χάνοντας την συνοχή του και προβάδισμα 4-5 τερμάτων.

Για την ομάδα των «εκπαιδευτηρίων» ήταν μια σκληρή ήττα δεδομένου πως είναι η δεύτερη συνεχόμενη στην έδρα της μετά από αυτή που ήταν εντελώς εκτός προγράμματος απέναντι στον Άρη Νίκαιας.

το φιλμ του αγώνα στο e-handball.gr

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 26-27

Τα πεντάλεπτα: 3-0, 6-1, 7-5, 10-7, 12-9, 15-11 (ημχ.), 16-15, 20-18, 21-22, 23-24, 24-26, 26-27

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Μπούνας): Ζαλώνης, Κρητικός 3, Τόμπρος, Παγιάτης 4, Μελετάκος 2, Μπραουδάκης, Πολύδωρος 6, Καρακεχαγιάς, Ντούνης 2, Τότος 8, Γερουλάνος 1, Τζανιδάκης, Μπεκιάρης, Κολλύρης, Μπαλάσκας, Στεφανίτσης.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Χαλκίδης): Τζίμπουλας, Μαρκατάτος, Κρεμαστιώτης 2, Τσιγαρίδας 1, Ραντουλέσκου, Τσάκαλος 1, Παπαντωνόπουλος, Ντάσεβιτς, Σμυρνιώτης, Σπέντζος, Μπόσκος 8, Χαντέλης 4, Ξαγοράρης, Μάνθος 5, Λίμα 4, Γκολούμποβιτς 2.

Διαιτητές: Τσάκωνας- Φωκίτης, Κόκκινη: 49:30 Τσάκαλος (τρία δίλεπτα), Δίλεπτα: 7-6, Πέναλτι: 1/1-8/9