Εύκολο απόγευμα για τον ΟΦ Ιεράπετρας και πρώτη πεντάδα!

Με τον καλύτερο τρόπο κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες ο ΟΦ Ιεράπετρας κερδίζοντας με 3-0 την Τρίγλια στο Βουζουνεράκειο σε ένα ματς που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι για την 19η αγωνιστική της Football League.

Ο Γιάννης Μάγγος που επέστρεψε ως αντίπαλος στο Βουζουνεράκειο δεν κατάφερε να πάρει κάτι και υπέστη μια ήττα με 3-0 που ήρθε άνετα για την κρητική ομάδα.

Ο Σκόνδρας με σουτ στο 14΄κατάφερε να ανοίξει νωρίς το σκορ για τον ΟΦΙ ενώ στη συνέχεια στο 29΄με εκτέλεση φάουλ ο Μηνάς έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του δίνοντας της ένα πολύ σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη με τη λήξη του ημιχρόνου.

Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο Κατσικοκέρης ήταν αυτός που με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-0.