Μια ανάσα από την άνοδο τα Τρίκαλα!

Πλέον αυτή η άνοδος δεν χάνεται με τίποτα!

Ο ΑΟ Τρίκαλα επέστρεψε στις νίκες και μάλιστα επί ενός αντιπάλου που έπαιζε για το αποτέλεσμα, τον Θεσπρωτό και κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 2-1.

Όπως αναφέρει το goaltrikala.gr, οι “κυανέρυθροι” ήταν καλύτεροι από τους φιλοξενούμενους που αμύνθηκαν μεν σωστά αλλά δεν μπόρεσαν να σταματήσουν τους παίκτες του Περικλή Αμανατίδη.

Το σκορ άνοιξε στο 40′ λεπτό ο Ριζογιάννης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ενώ στο 85′ ο εξαιρετικός Πέλκας έκανε το 2-0.

Ο Θεσπρωτός μείωσε με 2-1 με τον Ντάλα Κόστα στο 92ο λεπτό αλλά δεν είχε τον απαραίτητο χρόνο να αντιδράσει.

Τρίκαλα (Περικλής Αμανατίδης): Ζαρόπουλος, Σανδραβέλης, Ντόσης (86’ Νιάρος), Οικονομόπουλος, Γιαννίτσης, Ριζογιάννης, Παπαγεωργίου, Τσίπρας (64’ Τεγούσης), Πέλκας, Λώττας (75’ Πελάεθ), Σταματής

Θεσπρωτός (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κίναλης, Ζούρκος, Κολλάς (21’ λ.τρ. Ντάλα Κόστα), Καμμένης, Κολτσίδας (59’ λ.τρ. Κολτσίδας), Σερβιλάκης, Κωνσταντακόπουλος, Δημήτρουλας, Μπίκας, Κωνσταντίνου (73’ Βουκομάνοβιτς), Καζβιρόπουλος