Με “εξάρα” ξεκίνησε στο 2021 η Ίντερ (βαθμολογία)

Μία από τις πιο ευρείες νίκες της σεζόν σημείωσε η Ίντερ, που ξεκίνησε ιδανικά το 2021.

Η ομάδα του Μιλάνου επικράτησε με 6-2 της Κροτόνε, που πάλεψε για 36 λεπτά, όταν και ισοφάρισε το σκορ σε 2-2. Στο δεύτερο μέρος όμως, οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί και έφτασαν σε μια άνετη επικράτηση.

Το 0-1 σημείωσε για την Κροτόνε ο Ζανελάτο στο 12ο λεπτό, με την Ίντερ να αντιδρά και να κάνει την ανατροπή με τον Λαουτάρο Μαρτίνεζ (20′) και το αυτογκόλ του Μαρόνε στο 31ο λεπτό. Η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 36′ με πέναλτι του Γκόλεμιτς.

Τα τέσσερα γκολ της Ίντερ στο δεύτερο μέρος σημείωσαν οι Λαουτάρο Μαρτίνεζ (57′-78′), Λουκάκου (64′) και Χακίμι (87′).

Ίντερ: Χαντάνοβιτς, Σκρίνιαρ, Ντε Φράι, Μπαστόνι (81′ Μπαστόνι), Χακίμι, Μπαρέλα (70′ Γκαρλιαρντίνι), Μπρόζοβιτς, Βιδάλ (46′ Σένσι), Γιανγκ (75′ Νταρμιάν), Λουκάκου (75′ Πέρισιτς), Μαρτίνες

Κροτόνε: Κόρντατζ, Μαρόνε, Γκόλεμιτς (85′ Τζίτζι), Λουπέρτο (70′ Μαγκαλάν) Περέιρα, Μολίνα (85′ Μολίνα), Τζανελάτο, Ενρίκε, Ρέκα, Ριβιέρ (62′ Σίμι), Μεσίας (86′ Ρόγιας)