Πρεμιέρα στο Στάδιο Τρικάλων με νίκη για τον ΑΟΤ

Πρώτη νίκη για τα Τρίκαλα στη φετινή Super League 2, στο παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα στο Στάδιο της πόλης.

Η ομάδα του Απόστολου Χαραλαμπίδη επικράτησε με 1-0 του Απόλλωνα Λάρισας, χάρη στο γκολ του Σταματή στο 51ο λεπτό.

Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα καταγράφηκε στο 12′ όταν ο Μπαστιάνος έκανε τη σέντρα και ο Τζοβάρας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα πάνω από την εστία.

Στο 23′ ο Γιακουμής έκανε την απόκρουση του αγώνα σε εκτέλεση φάουλ του Λίταινα και στο 40′ ο Χατζής βρέθηκε αφύλακτος μέσα στην περιοχή, αλλά η κεφαλιά που επιχείρησε ήταν άστοχη.

Με τη λήξη του πρώτου μέρους, ο ΑΟΤ έχασε καλή ευκαιρία με τον Σταματή αλλά το πλασέ του πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο 49′ νέα μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Ευθυμίου αυτή τη φορά για να έρθει το 51ο λεπτό όταν ο Σταματής έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 75′ ο Απόλλων είχε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει αλλά ο Γιακουμής είπε “όχι” στον Λίταινα.

Τρίκαλα : Γιακουμής, Νιάρος, Πιαστόπουλος, Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας (46′ Νατέρ), Παπαγεωργίου, Πέλκας (87′ Ζώγκος), Ντιαλόσι, Σταματής (83′ Ελευθεριάδης), Αλμπάνης (46′ Ευθυμίου)

Απόλλων Λάρισας : Τάλισον, Γκόλιας (85′ Μπάμπης), Καρρίκι, Μόρας, Σκούπρας, Λίταινας, Μπάλλας (85′ Μπούσης), Χατζής, Τζοβάρας (64′ Τασιούλης), Αθανασιάδης, Μπαστιάνος (79′ Μπαλογιάννης)