Τρομερός Ποζατζίδης και νίκη-“ανάσα” για τον Ηρόδοτο (photos)

Σπουδαία νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει ο Ηρόδοτος ο οποίος επικράτησε στη Νέα Αλικαρνασσό της Κηφισιάς με 3-2 για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο ρυθμό για τον Ηρόδοτο αφού μόλις στο 4ο λεπτό κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ όταν εκτέλεσε φάουλ ο Γκόμεζ από τα δεξιά με τον Ποζατζίδη να βρίσκεται μέσα στην περιοχή και με πλασέ να κάνει το 1-0.

Το γκολ αυτό έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους και στο 9ο λεπτο πάλι ο Ποζατζίδης μέσα από την περιοχή κάνοντας το 2-0 για τους “κυανόλευκους”. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ισορροπήσουν το ματς και τα κατάφεραν αφού πριν βγει το ημίχρονο είχαν ισοφαρίσει σε 2-2 με τον Πρίτσα αρχικά να μειώνει στο 34′ και τον Κουϊρουκίδη να κάνει το 2-2 στο 35ο λεπτό.

Στην επανάληψη το παιχνίδι είχε αρκετά καλό ρυθμό με την μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω και τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να βρουν δίχτυα και πάλι με τον Ποζατζίδη στο 71ο λεπτό να κάνει το 3-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

δείτε φωτογραφίες στο Grandsport

Ηρόδοτος (Βασίλης Βούζας): Κρόστα, Γκόμεζ, Κυριακίδης, Ασίγκμπα, Αργκιλέσι, Μπαρμπόσα, Γκίνη, Χαλκιαδάκης, Βρεττός, Αποστολίδης, Ποζατζίδης.

ΠΑΕ Κηφισιά (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Αναγνωστόπουλος, Μουστάκης, Σωτηράκος (57′ Γκότοβος), Αρτυματάς, Παυλάκης, Οικονομίδης (78′ Γιαννιτσάνης), Παπασάββας, Πρίτσας (57′ Τετέι), Παλασέφσκι, Φερέιρα (46′ Καλλέργης), Κουιρουκίδης (70′ Βαζ).