Δεν άφησαν περιθώρια στον Διαγόρα τα Χανιά

Τα Χανιά δυσκολεύτηκαν αρκετά, “φλέρταραν” με το τρίτο διαδοχικό 0-0, αλλά βρήκαν τη λύση στο τέλος με Μπαΐροβιτς, Κολλά για το 2-0 κόντρα στον Διαγόρα.

Η ομάδα της Ρόδου παίζοντας για την επιβίωσή της στην κατηγορία ήταν “σκληρό καρύδι” και στο ξεκίνημα του αγώνα βρέθηκε να απειλεί σε αρκετές περιπτώσεις. Τα Χανιά δεν είχαν καλή εικόνα αλλά βρήκαν δύο φάσεις με τον Μπαΐροβιτς (11’ και 24’) στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς να μπορέσουν να σκοράρουν.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παπαδόπουλος έκανε πιο επιθετική την ομάδα του με την είσοδο του Κολλά και στα τελευταία λεπτά ήρθε η… λύτρωση με τα γκολ των Μπαΐροβιτς (83’) και Κολλά (90+4’).

Τα Χανιά επέστρεψαν στις νίκες και παραμένουν στη 2η θέση παρέα με την Καλλιθέα, αλλά χωρίς την Καλαμάτα πλέον.

το φιλμ του αγώνα στο athlitiko.gr

ΠΑΕ Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κατσιμήτρος, Φόμπι (46’ Καψάλης), Πατάπης, Παντεκίδης, Κογιέτε, Παναγιωτούδης, Κάρλος, Βασιλακάκης (56’ Κολλάς), Βασιλόγιαννης (87’ Ζιούλης), Παράνο (65’ Βάρκας), Μπαΐροβιτς (87’ Καλαϊτζάκης).

Διαγόρας Ρόδου (Γιάννης Προβίδας): Σκαφίδας, Τάτσης, Ζούνης (77’ Μιράντα), Ρουγκάλας, Γιώργου, Μουμίν, Καρατάσιος, Τσιαντούλας, Σινγκ (77’ Σάιμπερτ), Μπαστιάνος, Παραστατίδης (67’ Μπούμπας)