Με ισοπαλία ολοκλήρωσε τη σεζόν η Λαμία και μετρά αντίστροφα για τη Βέροια

@Reporter Images

Σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο ματς, Λαμία και Ατρόμητος έμεινα στο μηδέν στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής των play out της Super League.

Αν και οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι και κάποιες ευκαιρίες, το 0-0 έμεινε έως το φινάλε του παιχνιδιού. Ο Ατρόμητος τέλειωσε τη σεζόν με 33 βαθμούς, ενώ από την άλλη η Λαμία θα ψάξει την σωτηρία, μέσω των μπαράζ απέναντι στη Βέροια που θα διεξαχθούν στις 22 και 29 Μαΐου.

Οι φάσεις ήταν λίγες στο α’ μέρος της αναμέτρησης στο Αθανάσιος Διάκος. Ο Ατρόμητος μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 11′ έφτασε πολύ κοντά στο γκολ. Έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ο Κουλούρης με προβολή βρήκε την μπάλα, η οποία χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στη συνέχεια του παιχνιδιού, η Λαμία προσπάθησε να ανέβει και να ισορροπήσει στον αγώνα. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν ήταν ουσιαστικοί απέναντι στην εστία του Ατρομήτου. Ως εκ τούτου το 0-0 έμεινε έως το τελευταίο σφύριγμα του πρώτου μέρους του παιχνιδιού.

Ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά στην επανάληψη, φτάνοντας κοντά στον να ανοίξει το σκορ, με πρωταγωνιστή τον Ευθύμη Κουλούρη. Στο 54′ ο Μαρτίνεθ αστόχησε με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, παρά το γεγονός ότι ήταν ολομόναχος χωρίς πίεση. Στο 71ο λεπτό η ομάδα της Φθιώτιδας ισοφάρισε στα δοκάρια, με σουτ του Σιμόν εκτός περιοχής που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Λίγο πριν το φινάλε οι Περιστεριώτες είχαν την ευκαιρία, να «κλέψουν» την νίκη όμως το σουτ του Νταβιώτη απέκρουσε ο Γκαραβέλης.

Λαμία (Τζιανλούκα Φέστα) : Γκαραβέλης, Σιμόν, Αντέτζο, Λούκας, Μαρτίνεθ, Γκέντσογλου (62′ Τιρόνε), Τζανδάρης (83′ Βύντρα), Ρόμανιτς (70′ Μανουσάκης), Νούνιες, Μπανγκουρά (70′ Προβυδάκης), Αραμπούλι (62′ Μανούσος).

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν) : Μάριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Έρλιννγκμαρκ (46′ Στρούγγης), Μαυρομμάτης, Καστεγιάνο, Σάλομον (46′ Νάτσος), Χαρίσης, Καρτάλης (63′ Νταβιώτης), Μουνίθ (46′ Ναμπί), Τζαβίδας (63′ Μπεντινέλι), Κουλούρης.