Premier League : Άνετα από το Villa Park η Τσέλσι, επέστρεψε στις παλιές…συνήθειες η Γιουνάιτεντ (vids)

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες, η Τσέλσι νίκησε την Άστον Βίλα στο Villa Park και μείωσε ξανά τη διαφορά από τη δεύτερη θέση. Δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη η Γιουνάιτεντ.

H 11η αγωνιστική της Premier League συνεχίστηκε με τρία πολύ ενδιαφέροντα παιχνίδια. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Νιουκάστλ μένοντας στο 0-0.

Ακόμη η Τσέλσι είχε εύκολο έργο κόντρα στην Άστον Βίλα επικρατώντας εκτός έδρας με σκορ 2-0, ενώ Γουέστ Χαμ και Σαουθάμπτον έμειναν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ παρότι είχε την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες για να φτάσει στο τρίποντο, δεν τα κατάφερε απέναντι στη Νιουκάστλ μένοντας στο 0-0. Έτσι οι «κόκκινοι διάβολοι» ανέβηκαν στους 16 πόντους, ενώ οι «καρακάξες» παραμένουν στο… κυνήγι τους όντας στους 15 πόντους και την 6η θέση.

Στο «Βίλα Παρκ» η Τσέλσι έφτασε στη νίκη κόντρα στην Άστον Βίλα, επικρατώντας με σκορ 2-0. Οι «μπλε» προηγήθηκαν πολύ νωρίς στο ματς και συγκεκριμένα στο 6′ με δράστη τον Μέισον Μάουντ που έγραψε το 1-0. Το 2-0 διαμόρφωσε και πάλι ο Άγγλος μέσος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 65′ χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του Γκρέιαμ Πότερ που έφτασε τους 19 πόντους και την 4η θέση.

Τέλος, Σαουθάμπτον και Γουέστ Χαμ έμειναν ισόπαλες με σκορ 1-1 στο «Σεντ Μέρις». Το σκορ άνοιξε για τους «άγιους» ο Περόντ στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ το τελικό 1-1 διαμόρφωσε ο Ντέκλαν Ράις στο 64ο λεπτό, χαρίζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στα «σφυριά».