Super League : “Καθάρισε” από το πρώτο ημίχρονο ο Ατρόμητος

Χάρη σε ένα “εκρηκτικό” πρώτο 15λεπτο, ο Ατρόμητος πέτυχε δύο γκολ και έβαλε τις βάσεις για την επιστροφή του στις επιτυχίες.

Το δυνατό ξεκίνημα των Περιστεριωτών, κατά το οποίο σημείωσαν δύο τέρματα, τους έδωσε το δικαίωμα να διαχειριστούν το ματς και εν τέλει να φτάσουν στο πολυπόθητο «τρίποντο».

Το σκορ άνοιξε ο Δημήτρης Χατζηισαΐας μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Κιάρτανσον διαμόρφωσε το τελικό 2-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Η τελευταία νίκη του Ατρομήτου στη Super League ήταν στην 7η αγωνιστική κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, εντός έδρας

Ατρόμητος (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης, Κεχρίντα, Χατζηισαΐας, Μαυρομμάτης, Αθανασίου, Έρλινγκμαρκ, Κουέν (77΄Φριντζόνσον), Γκονζάλες (68΄Οικονομίδης), Ρομπάιγ, Κιάρτανσον (68΄Τζαβίδας), Ροτάριου (77΄Κλωναρίδης).

Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος, Γκαρντάφσκι (46΄Καρμόνα), Ζουκάνοβιτς, Καστάνο, Τασουλής (68΄Άλβαρες), Σίτο, Ιγκλέσιας, Μουνάφο (68΄Μπερτόγλιο), Κρέσπι, Ριέρα, Μπαράλες (57΄Μπενίτο).