Serie A : Ματσάρα στο Carlo Castellani, η Έμπολι πήρε τον βαθμό στο 90+4′

“Τρελό” ματς στο Carlo Castellani της Έμπολι, με τους “μπλε” να παίρνουν το βαθμό της ισοπαλίας, παρά το γεγονός πως έμειναν πίσω στο σκορ με δύο τέρματα,

Μια… ανάσα από την κατάκτηση μιας σημαντικής νίκης έφτασε η Σπέτσια του Νικολάου, ωστόσο έφυγε από την έδρα της Έμπολι μόλις με ένα βαθμό, καθώς οι επίμονοι γηπεδούχοι με γκολ του Εμάνουελ Βινιάτο έκαναν το 2-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα, αν και βρέθηκαν να χάνουν με 2-0!

Oι δυσκολίες για τους γηπεδούχους άρχισαν στο 21ο λεπτό, καθώς ο Παρίσι δέχθηκε την κόκκινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες. Στο 25ο λεπτό η Σπέτσια κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Βέρντε για να κάνει το 1-0 στο Στάντιο Κάρλο Καστελάνι.

Η Σπέτσια εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα και στο 31ο λεπτό έκανε το 2-0 και πάλι με τον πρώην παίκτη της ΑΕΚ, Ντανιέλε Βέρντε με ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή της Έμπολι

Στο 49ο λεπτό, ο Εσπόσιτο δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον Τζίουα και αποβλήθηκε, ενώ η Έμπολι “πολιόρκησε” την αντίπαλη εστία και μείωσε σε 2-1 με τον Καμπιάγκι στο 71ο λεπτό.

Η Έμπολι ήταν κυρίαρχη στο γήπεδο, συνέχισε το επιθετικό της παιχνίδι και τελικά κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Βιγιάτο στο 94ο λεπτό!

Έμπολι (Πάολο Ζανέτι) : Βιτσάριο, Παρίσι, Μάριν, Λουπέρτο, Ισμαΐλι, Εμπουέχι (60′ Στογιάνοβιτς), Καπούτο (85′ Σατριάνο), Καμπιάγκι, Μπαντινέλι (85′ Βινιάτο), Μπαλντάντζι (27′ Κατσάτσε), Άκπα Άκπρο (60′ Σατριάνο)

Σπέτσια (Λούκα Γκότι) : Νταγκόβσκι, Αγουδέλο (79′ Τσίποτ), Αμιάν, Μπουράμπια, Εσπόσιτο, Γκιάσι (64′ Χολμ), Νικολάου, Ρέκα, Σομουρόντοφ, Βέρντε (52′ Εκντάλ), Βισνιέβσκι