“Γκραν γκινιόλ” ματς στα Περιβόλια, η…μπίλια έκατσε στα Χανιά (photos)

Το γκολ του έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 83ο λεπτό από τον Ιατρούδη, ένα γκολ λύτρωση για τα Χανιά με βάση το πώς εξελίχθηκε το ματς, αλλά και το γεγονός ότι προηγήθηκαν με 2-0 στο 7ο λεπτό χάρη στα γκολ που σημείωσαν οι Μάναλης και Κόλα!

Τα πράγματα γύρισαν αντίστροφα όμως στη συνέχεια, με την Επισκοπή μέσα σε λιγότερο από μισή ώρα να ισοφαρίζει σε 2-2 με τα τέρματα των Σταθόπουλου και Αμπαφού.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Επισκοπή έμεινε με 10 παίκτες όταν στο ξεκίνημα του κιόλας αποβλήθηκε ο Παπαδόπουλος με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα σε παίκτη των Χανίων.

Το γκολ που έκρινε εν τέλει τη νίκη για τα Χανιά τα οποία φτάνουν σε τρίποντο μετά από δύο ισοπαλίες και μία ήττα σημειώθηκε στο 83ο λεπτό από το γύρισμα του Κόλα με τον Ιατρούδη να σημαδεύει αυτή τη φορά σωστά, νικώντας τον, εξαιρετικό για ένα ακόμα παιχνίδι, Ψαρρά.

Η Επισκοπή είχε την ευκαιρία τουλάχιστον σε δύο κραυγαλέες περιπτώσεις με τον Βουκελάτο να φτάσει σ’ ένα τρίτο γκολ και ουσιαστικά να προηγηθεί στο παιχνίδι, αλλά ο πρώην συμπαίκτης του στην Επισκοπή και τερματοφύλακας των Χανίων, Καλογεράκης, κατάφερε να τον νικήσει.

το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στο athlitiko.gr

ΠΑΕ Χανιά (Νίκος Μαναρώλης-Σταύρος Λαμπράκης): Καλογεράκης, Κατσούρι (78’ Καμαρά), Μπάτζιος, Σέχου, Σερβιλάκης (64’ Ρότσα), Μπουτσάκης (57’ Τσέλιος), Λεμονής, Μπουρσέλης (57’ Ιατρούδης), Κοκκίνης (46’ Μανουσάκης), Κόλα, Μάναλης

ΠΑΕ Επισκοπή (Κώστας Ανυφαντάκης): Ψαρράς, Πολίτης, Κεφαλάς, Νταμπίζας, Παπαδόπουλος, Σκεντεράι, Κούτσιας, Κρίκλοου (51’ Βουκελάτος), Αραμπατζής (78’ Καφετζής), Αμπαφού, Σταθόπουλος (64’ Τσιλεδάκης)