Super League 2 : Ο Ηρακλής πήρε το “διπλό” στο Πολύκαστρο με το πρώτο γκολ του Γκερμούς

Ο Ηρακλής ανεβάζει στροφές στα τελευταία παιχνίδια και με το σημερινό 1-0 στο Πολύκαστρο, ανέβηκε στην 5η θέση.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου, πέτυχε για τον Γηραιό ο Γιανίς Γκερμούς, ο Γαλλοαλγερινός φορ που αποκτήθηκε κατά την περίοδο του Ιανουαρίου.

Οι “κυανόλευκοι” είχαν τις περισσότερες ευκαιρίες στο παιχνίδι και το γρήγορο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο (49′), “ξεκλείδωσε” την άμυνα του Απόλλωνα, που με τη σημερινή του ήττα έχασε έδαφος (αν και έχει δύο παιχνίδια λιγότερα) στην τελευταία θέση του 1ου ομίλου.

Απόλλων Πόντου (Σιρίλ Καλί) : Κίναλης, Καλογέρης, Ντιαλόσι, Αλμπάνης, Αμαραντίδης, Σαχόλλι, Μουμίν, Αμπουντού, Αγκουάντο, Μπλανκ Καζάου, Κάρδαρης.

Ηρακλής (Αμανατίδης): Παλαβράκης, Βιτλής, Πατράλης (90+5′ Τόρες), Γκμπενιόν, Χρουσιέλ (46′ Τσαγκαλίδης), Κωστόπουλος, Ισνάλδο (82′ Σπυρίδης), Αρόγιο (46′ Γκερμούς), Έμπο, Κουντουριώτης (90+2′ Νεοφυτίδης), Κούστα.