LaLiga : “Πληγώθηκε” πριν τη ρεβάνς με την Ίντερ η Ατλέτικο (vid)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης φάνηκε να είχε το μυαλό της στη ρεβάνς με την Ίντερ για τους «16» του Champions League και το πλήρωσε, καθώς η Κάντιθ πανηγύρισε τη νίκη με 2-0 επί των «ροχιμπλάνκος» για την 28η αγωνιστική της La Liga. Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Χουάνμι, που πέτυχε και τα δύο γκολ της αναμέτρησης.

Σε μία αναμέτρηση που δεν είχε ούτε τις πολλές ευκαιρίες, ούτε καλό ρυθμό, οι γηπεδούχοι ήταν κυνικοί και με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο έφτασαν στη νίκη. Στο 24ο λεπτό ο Σομπρίνο βρήκε τον Χουάνμι κι εκείνος με μία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ενώ ο ίδιος χτύπησε και στο 64′ με ένα ωραίο σουτ, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Έτσι, η Κάντιθ πήρε ένα πολύτιμο «τρίποντο» στην προσπάθεια που κάνει να παραμείνει στην κατηγορία και πλέον είναι στη 18η θέση με 22 βαθμούς, ενώ η Ατλέτικο παρέμεινε στην πρώτη τετράδα, ούσα 4η με 55 βαθμούς, αλλά με κίνδυνο να την πλησιάσει κι άλλο η Μπιλμπάο.