K20 - K17 - K15

Αστέρας Τρίπολης Κ20 – SKODA Ξάνθη Κ20 (1-3) Για 90′ ο Φασίδης

f9f7671118d74b40c2134fb8d62e697a_LΝικηφόρα πέρασε από την Τρίπολη η ομάδα Νέων της Ξάνθης, καθώς επικράτησε 3-1 του Αστέρα.

Το παιχνίδι ήταν καλό με αρκετές φάσεις και στο πρώτο ημίχρονο οι Αρκάδες είχαν κάποιες ευκαιρίες, όμως το 0-0 παρέμεινε. Στο 60’ ο Βελισσάρης έκανε το 1-0 και ο Αστέρας είχε μια-δυο ευκαιρίες να «καθαρίσει» το ματς. Όμως η Ξάνθη ανέβασε στροφές στο τελευταίο δεκάλεπτο και πέτυχε μεγάλη ανατροπή. Στο 81’ ο Μελισσόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 και στο 84’ ο Λαζαρίδης σημείωσε το 1-2. Το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε στο 90’ με εκτέλεση φάουλ του Ορφανίδη.

Αστέρας Τρίπολης Κ20 : Στεφανίδης, Γογωνάς, Παπαγγελής (76’ Τσιώλης), Καστριτσέας, Βαζούκης, Κυριακόπουλος, Μηλιώτης, Βελισσάρης, Τσόφλιος, Συρεγγέλας (65’ Σαλαπάτας), Γκρόσιος (46’ Παπαπέτρου)

SKODA Ξάνθη Κ20: Σταθάκης, Ζώτος, Τουμαντζίδης, Χατζητερζόγλου, Προύντζος, Ορφανίδης, Φασίδης, Μήττας, Χατζής (65’ Ψέμματας), Λαζαρίδης, Μελισσόπουλος (85’ Βαφειάδης)