Super League – Ήρθε η ώρα του Παναιτωλικού!

villafanesΕυρωπαϊκή… εμφάνιση πραγματοποίησε ο Παναιτωλικός, που επικράτησε 2-0 του Αστέρα Τρίπολης.

Οι Αγρινιώτες ήταν καλύτεροι και συνέχισαν τις εξαιρετικές τους εμφανίσεις, έχοντας ως μαέστρο τον Νίκο Μαρτίνες. Ο Αστέρας από την άλλη δεν κατάφερε να κάνει το παιχνίδι του και δεν μπόρεσε να σκοράρει για ένα ακόμα εκτός έδρας ματς. Ο Βιγιαφάνες στο 25’ έκανε το1-0 και ο Άλβες με πέναλτι στο 64’ έγραψε το 2-0.

Ξεκλείδωσε τους Αρκάδες ο Μαρτίνες

Καλό ρυθμό είχε από το ξεκίνημα το παιχνίδι στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό να πιέζει και τον Αστέρα να ψάχνει τις αντεπιθέσεις. Στα πρώτα λεπτά οι Αρκάδες είχαν κλείσει τους διαδρόμους και οι παίκτες του Μάκη Χάβου δεν μπορούσαν να γίνουν απειλητικοί. Στο 25’ όμως ο Μαρτίνες έβγαλε τον Βιγιαφάνες σε θέση βολής κι εκείνος με πλασέ έκανε το 1-0. Στα λεπτά που ακολούθησαν, ο Παναιτωλικός πίεσε και για δεύτερο γκολ, ενώ ο Αστέρας είχε κάποιες καλές στιγμές με τον Μπαράλες.