B ΕΠΣ Ημαθίας

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας – Ολυμπιακός Νάουσας 4-3 (photos)

IMG_6163Τρίτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για τον Αγροτικό Αστέρα και μάλιστα με τεράστια ανατροπή, καθώς στο μισάωρο βρισκόταν πίσω στο σκορ με 1-3.

Η ομάδα του Μάριου Κατικαρίδη ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη και με τα τέσσερα γκολ που σημείωσε, διαθέτει πλέον τη δεύτερη καλύτερη επίθεση εντός έδρας έχοντας σημειώσει 12 τέρματα έναντι 17 του πρωτοπόρου Απόλλων Αγίου Γεωργίου. Από την άλλη πλευρά ο Ολυμπιακός γνώρισε την πρώτη ήττα μακριά από τον Άγιο Νικόλαο και μάλιστα δέχτηκαν σήμερα τα διπλάσια τέρματα από όσα είχαν δεχτεί στα δύο τρία προηγούμενα εκτός έδρας παιχνίδια.

Το γκολ για τους “πράσινους” σημείωσε ο Κώστας Χριστιάς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ένα τέρμα που ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών από πλευράς φιλοξενούμενων, που υποστήριξαν πως ο σκόρερ βρισκόταν σε θέση off-side.

IMG_6165

Το φιλμ της αναμέτρησης

5′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό,  με την προβολή του Τσιούλη, που κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Μαυρίδη.

11′ ΓΚΟΛ! Πολύ ωραία ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Τσιούλη που εκμεταλλεύτηκε την άστοχη έξοδο του Μαυρίδη (0-1)

14′ Δυνατό σουτ του Τσιούλη από πλάγια θέση απέκρουσε ο Μαυρίδης.

19′ ΓΚΟΛ! Ωραία ενέργεια του Λέσι από πλάγια, με δυνατό σουτ νίκησε για δεύτερη φορά τον Μαυρίδη (0-2)

26′ ΓΚΟΛ! Σέντρα του Κατσαπελίδη, η μπάλα σύμφωνα με τον ρέφερι κ. Παπαδάκη χτύπησε στο χέρι του Χατζηϊωαννίδη και καταλογίστηκε το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος με εύστοχο χτύπημα μείωσε σε 1–2.

27′ Πλασέ εξ επαφής από τον Χριστιά, μπλόκαρε την τελευταία στιγμή ο Σπαθάκης.

31′ ΓΚΟΛ! Εκτέλεση κόρνερ του Τσιούλη, πλασέ στην κίνηση του Χατζηïωαννίδη από το ύψος την μικρής περιοχής η μπάλα στα δίχτυα (1-3)

45′ ΓΚΟΛ! Ψηλοκρεμαστό σουτ του Ζέρβα έξω από την περιοχή, κρέμασε το Σπαθάκη (2-3)

47′ Δυνατό σουτ του Χριστιά μέσα από την περιοχή, απέκρουσε σωτήρια ο Σπαθάκης.

53′ Εκτέλεση ανέλαβε ο  Κατσαπελίδης η μπάλα λίγο πάνω από τη συμβολή των δοκών του Σπαθάκη.

IMG_6168

56′ Σέντρα του Ρηγόπουλου προς τη μικρή περιοχή, δεν πρόλαβε να πλασάρει ο Χριστιάς.

62′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, το πλασέ του Σέλα από το ύψος της μικρής περιοχής, πήγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μαυρίδη.

72’ Εκτέλεση φάουλ από τον Κατσαπελίδη, νέα εντυπωσιακή απόκρουση του Σπαθάκη

77′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημήτρη Κωνσταντινίδη, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

90′ ΓΚΟΛ! Ο Χριστιάς εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας και με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα, δίνοντας άλλο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση (3-3)

90+3′ ΓΚΟΛ! Αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, πάσα για τον Χριστιά μέσα στην περιοχή και εύστοχο πλασέ του τελευταίο για το τελικό 4-3.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Παπαδάκης, με βοηθούς τους κ.κ. Δεβετζίδη και Ζαχαριάδη.

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας : Μαυρίδης, Χειμωνίδης (λτρ. 76′ Παρασκευαϊδης), Ζέρβας, Σερασκιέρης, Χολέβας, Δήμου (λτρ. 40′ Ρηγόπουλος),  Κουβατσίδης , Εμμανουηλίδης, Αντωνιάδης (74′ Χαλβατζής), Χριστιάς, Κατσαπελίδης.

Ολυμπιακός Νάουσας : Σπαθάκης, Χατζηϊωαννίδης, Μπλιάτκας (72′ Σαρμπίνος), Μήτσικας, Κωνσταντινίδης Δ., Κοκκοφειάδης, Λέσι, Παπαπέσιος (46′ Κωνσταντινίδης Π.) , Σέλα, Βλαχοδήμος, Τσιούλης (46′ Κωστόπουλος).