Διάφορα

Ελλάς το μεγαλείο σου! Για να λήξει το ματς 3-0, τραυματίστηκαν(;) πέντε παίκτες!

69963Απίστευτο σκηνικό συνέβη στη Νίκαια όταν η Προοδευτική προηγούνταν με 9-0 και οι αντίπαλοί τους έμειναν εσκεμμένα με έξι παίκτες (!) για να διακοπεί η αναμέτρηση.

Οι παίκτες της Προοδευτικής, όπως έγραψε σχετικά το resporter.gr, έκαναν ό,τι ήθελαν στο γήπεδο και μέχρι το 66ο λεπτό είχαν φτάσει στο σκορ στο 9-0! Τρία γκολ σημείωσαν οι Ατματσίδης (15′, 23′, 24′) και Τσαγκάρτης (18′, 28′, 60′), δύο ο Παπανικόλας (57′, 66′) και ένα ο Μπέλερης (7′).

Οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να αποχωρούν ένας-ένας ως τραυματίες, ώσπου στο 66ο λεπτό μετά το 9-0, έπεσε στο έδαφος μέχρι και ο τερματοφύλακας τους!

Κάπου εκεί όλα τελείωσαν καθώς έκανε νόημα ότι δεν μπορεί να συνεχίσει, η ομάδα του έμεινε με 6 παίκτες και βάσει του κανονισμού, ο διαιτητής Αναστασίου, αναγκάστηκε να διακόψει το παιχνίδι. Πλέον για την τύχη της Ειρήνης 2005 θα αποφασίσει η ΕΠΣΠ.