Έκλεψαν τις εντυπώσεις παρά την ήττα οι Δαμιανίδου-Καραγκιοζοπούλου από την Αλεξάνδρεια! (photos)

686f4675e4ed3c651755b00f68237848_LΣτον εξαιρετικό πραγματικά τελικό, οι Αλεξανδρινές Δαμιανίδου-Καραγκιοζοπούλου γνώρισαν την ήττα στην κατηγορία νεανίδων Κ19 με σκορ 1-2 από τις Τζήλλα και Μίχου από την Καστοριά.

Οι αθλήτριες από τον νομή Ημαθίας προηγήθηκαν σχετικά εύκολα στο πρώτο σετ με 21-14 και στο δεύτερο σετ πάλεψαν για την ανατροπή από το εις βάρος τους 14-7 ωστόσο το σετ τελείωσε με σκορ 25-27 για την αντίπαλη ομάδα.

Το τρίτο σετ ήταν πραγματικά εντυπωσιακό και στις λεπτομέρειες με νίκη τελικά των Καστοριανών κοριτσιών με σκορ 12-15.

περισσότερες φωτογραφίες από τον τελικό στο alexandriamou.gr

amarantos_volei2016038

Ολοκληρώθηκε το τουρνουά Beach Volley στο Αμφιθέατρο Αλεξάνδρειας

Το τουρνουά βόλεϊ, που αρχικά είχε προγραμματιστεί να ολοκληρωθεί σε δύο μέρες και τελικά (μετά από απαίτηση των ομάδων) κράτησε πολύ περισσότερο, ολοκληρώθηκε χθες (8/7) με την πραγματοποίηση του τελικού όπως είδατε παραπάνω στο ρεπορτάζ.