Φίλιππος Βέροιας – Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 18-19 (photos+vid+αποτελέσματα)

DSC_0562

Τα κορίτσια του Μ.Αλέξανδρου Γιαννιτσών ήταν οι νικήτριες του ντέρμπι της Βέροιας, απέναντι στον Φίλιππο.

Οι γηπεδούχες ήταν χλωμές επιθετικά και σπατάλησαν τη πολύ καλή αμυντική τους λειτουργία με κορυφαία μια εκπληκτική Θεοδοσοπούλου που έκανε εκπληκτικές αποκρούσεις.

Τα κορίτσια του Φιλίππου ισορρόπησαν το κακό ξεκίνημα στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, αλλά δε μπόρεσαν να διατηρήσουν μια καθαρή διαφορά στο σκορ που πήραν.

Το ημίχρονο έληξε με 7-9 υπέρ των φιλοξενούμενων που ξεκίνησαν δυνατά και το δεύτερο ημίχρονο.

Ο Φίλιππος προσπάθησε να γυρίσει το παιχνίδι στα τελευταία δραματικά λεπτά και έχασε την τελευταία ευκαιρία σε νεκρό χρόνο, όταν η ελεύθερη βολή σταμάτησε στο μπλόκ των φιλοξενούμενων για να μείνει τελικό σκορ το 18-19 υπέρ της ομάδας των Γιαννιτσών.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ- ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 18-19

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-2, 5-2, 6-5, 7-6, 7-9 (ημχ.), 8-12, 10-13, 12-15, 14-18, 16-18, 18-19

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γιώργος Τσικίνας): Κερλίδη 8, Νάκο, Ντόβα, Παπαδοπούλου 2, Γεωργιάδου, Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου, Καλμουκίδου 1, Ζαμπουλίδου, Μαρμαρά 1, Θεοδοσοπούλου, Νούσια 5, Ματαρώνα 1, Στεφανίδου, Πιτούλια, Ζαγκλιβέρη.

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Παπαδοπούλου, Ζιάκα 4, Τροχίδου Χρ. 1, Παντζαρτζή, Μαυροπούλου, Ντιμτσούδη 2, Ρουσοπούλου, Φράγκου 3, Ανδρίτσου 3, Αναστασίου 3, Κεχαγιά, Παρασκευαϊδου, Τροχίδου Ελ., Τρελοπούλου 1, Ξηρίδου 2, Τσιτσούκη.

Διαιτητές: Μπουγιάκας- Κυριάκου, δίλεπτα: 6-2, πέναλτι: 1/1-2/2