Γ Εθνική (1ος όμιλος) Δόξα Δράμας – Απόλλων Παραλιμνίου 0-0

Image3--600x386Παρά το όχι την υπεροχή, αλλά και το αριθμητικό πλεονέκτημα στο 2ο ημίχρονο, χάνοντας πολλές ευκαιρίες και με τον Σικαλιά να αποκρούει πέναλτι των Σερραίων, η Δόξα Δράμας δεν μπόρεσε να κάμψει την σθεναρή αντίσταση των φιλοξενούμενων, χάνοντας δύο πολύτιμους βαθμούς στην έδρα της που ήταν και η πρώτη στο φετινό πρωτάθλημα.

Έτσι έδωσε την ευκαιρία στον Απόλλωνα Καλαμαριάς να μειώσει την διαφορά με τη νίκη του μέσα στην Πτολεμαΐδα.

Το φιλμ του αγώνα (dramagoal.gr)

35’ Πέναλτι για τον Απόλλωνα, ο Λιάρας μπαίνει από δεξιά και ανατρέπεται από τον Κουρτεσιώτη, ο Ναλμπάντης το εκτελεί αδύναμα και ο Σικαλιάς αποκρούει σε κόρνερ.

37’ Κόρνερ από αριστερά με τον Μουτεσίδη, ο Μπρόκος διώχνει προς στιγμήν και ο Ιγκόρ που παίρνει την κεφαλιά χάνει μια μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 1-0..

42’ Δεύτερη κίτρινη στον Δαμιανό Τριανταφύλλου, που αποβάλλεται. Με 10 το Παραλίμνιο.

45’ Ο Ιγκόρ μέσα από την μικρή περιοχή υπό πίεση σουτάρει ελάχιστα άουτ.

45+2’ Σουτ από αριστερά του Κουρτεσιώτη αποκρούει σωτήρια ο Μπρόκος.

49’ Σέντρα σουτ του Κουρτεσιώτη από αριστερά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπρόκου.

52’ Μακρινή σέντρα σουτ του Δουμάνη ελάχιστα πάνω το οριζόντιο δοκάρι του Μπρόκου.

66’ Δυνατό σουτ του Γαϊδαρτζή φεύγει λίγο άουτ.

88’ Σουτ από τον Παπαζαχαρίς στο δοκάρι του Μπρόκου.

90+2’ Από εκτέλεση κόρνερ, κεφαλιά του Γκαρακλίδη μπλόκαρε ο Μπρόκος.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Ν. Καραμπετάκης): Σικαλιάς, Ρεβυθόπουλος (65’ Σουάνης), Κουρτεσιώτης, Γκαρακλίδης, Παπαζαχαρίας, Παπαζούδης (20’ λ.τ. Κεφαλάς), Μουτεσίδης, Ακασού, Μπουσινάκης, Δουμάνης, Ιγκόρ (58’ Γαϊδαρτζής).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Π. Δημητρίου): Μπρόκος, Κοσμίδης, Γαλακτερός, Μερεσιώτης, Τριανταφύλλου Κ. Λιάρας, Τριανταφύλλου Δ., Παπαστεργίου (72’ Μεντής), Ναλμπάντης (86’ Τάκας), Ζιγκερίδης (58’ Μιντιούρης).