Κορυφή με ανατροπή! (βαθμολογία)

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΣ Λαμία. Για την 23η αγωνιστική της Football League το συγκρότημα του Μπάμπη Τεννέ επικράτησε των Χανίων με 2-1 αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι το Νίκου Παντέλη άνοιξαν με το Σταματή στο 20’, όμως ένα λεπτό αργότερα έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Βασιλείου με 2η κίτρινη κάρτα.

Η Λαμία ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βασιλόγιαννη, ενώ το γκολ που έδωσε τη νίκη στους ρουμελιώτες πέτυχε ο Φερφελής στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης.

το φιλμ της αναμέτρησης στο starsports.gr

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Σπυρόπουλος, Βαλιός (74’ Αυγενικού), Χριστοφιλέας, Παπαργυρίου, Όμο, Μπλάζιτς (30΄Ρότσα), Καραγιάννης, Βασιλόγιαννης, Ματσούκας (46’ Φερφελής), Βάντερσον.

ΧΑΝΙΑ (Νίκος Παντέλης): Γεωργίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Ηρακλής, Βασιλείου, Φουρλάνος, Τσουκάνης, Αποστολόπουλος (79’ Γεωργακόπουλος), Βανκεβάι, Λάσκαρης (70’ Κοζάκης), Σταματής (85’ Αφράτης).